The Medium – polski horror jeszcze w tym roku [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.05.2020, 17:00 Aktualizacja: 14.05.2020, 9:37
Obecnie cieszymy się słońcem, kwitnącą wiosną i powoli nadchodzącym latem. Za pół roku pogoda będzie już inna, szybciej zapadał będzie zmrok i powstaną odpowiednie warunki do oglądania filmów grozy lub grania w horrory. Ciekawą propozycją może się okazać The Medium. To polska gra, której premiera zaplanowana jest na czwarty kwartał 2020 roku.
premiera the medium jeszcze w 2020 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery The-Medium poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Medium?

Konkretnego terminu jeszcze nie poznaliśmy, lecz w bardziej ogólnym spojrzeniu bać się powinniśmy zacząć w czwartym kwartale bieżącego roku. Wydaje się to żadnym czasem wyczekiwania, biorąc pod uwagę, że produkcja została zapowiedziana już w 2013 roku. Z różnych przyczyn (głównie finansowych) przygotowywanie gry przeciągnęło się aż o siedem lat.

The Medium ukaże się na Xbox Series X

Premiera The Medium zapowiedziana jest jak na razie na PC oraz konsolę najnowszej generacji Xbox Series X. Gra będzie także dostępna w ramach Xbox Game Pass. Być może podobnie jak w przypadku Blair Witch po kilku miesiącach doczekamy się także wersji na PS4.

Wracamy do lat 90., czyli o czasie i miejscu akcji w grze

Akcja The Medium rozgrywa się w Krakowie, w latach 90. Główną bohaterką historii jest Marianne – dziewczyna będąca tytułowym medium. Żyje wobec tego w dwóch światach – zwykłych śmiertelników oraz pozostałych po zmarłych dusz. Przełomem w jej (i tak już nietypowej i dość wyjątkowej) historii okazują się dziwne wizje ukazujące morderstwo jakiegoś dziecka.

w chwili premiery The Medium będzie grą exclusive Microsoftu

Marianne postanawia wyjaśnić sprawę zabójstwa, co zaprowadzi ją do wielu niebezpiecznych miejsc, w których będzie musiała wykonać szereg zagrażających życiu zadań. W The Medium nie zabraknie mroku, deszczu, metafizyki, a przede wszystkim strachu. Bloober Team może się pochwalić niemałym doświadczeniem w tworzeniu gier z gatunku horroru. Na swoim koncie ma bowiem takie tytuły jak recenzowany przez nas Blair Witch czy Layers of Fear 2.

Kilka słów o gameplayu Medium

W Cyberpunk 2077 w roli Johny’ego Silverhanda zobaczymy Keanu Reevesa, a w The Medium swojego wizerunku użyczyli inni popularni aktorzy, tyle że z rodzimego podwórka. Mowa o Marcinie Dorocińskim oraz Weronice Rosati, którzy piętnaście lat temu wystąpili w duecie na planie Pitbulla Patryka Vegi. Bez wątpienia udział takich osobistości uatrakcyjni rozgrywkę i jest dobrym rozwiązaniem także z bardziej handlowego punktu widzenia.

Ścieżka dźwiękowa do omawianego horroru to owoc współpracy dwóch kompozytorów – znanego z wcześniejszych produkcji Bloober Team Arkadiusza Reikowskiego, a także Japończyka Akiry Yamaoki, twórcy muzyki do większości odsłon cyklu Silent Hill. W takim połączeniu soundtrack rysuje się w naszych oczach (albo uszach) jako mocny atut Medium.

W przygotowaniu warstwy wizualnej inspirowano się twórczością Zdzisława Beksińskiego. W ostatnim czasie to nie pierwszy przypadek, gdy malarskiego obrazy polskiego artysty stają się podstawą dla zaprojektowania strony graficznej danej gry. Dotyczy to choćby zapowiedzianej również przez Microsoft premiery Scorn – innego horroru, zawierającego elementy science fiction.

W The Medium zetkniemy się z innowacyjną technologią w zakresie symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach. Przyczyną dla takiego rozwiązania jest fabuła gry i specyfika codziennego życia Marianne. Dwa ekrany będą odpowiadały dwóm światom, w których porusza się bohaterka – rzeczywistemu oraz duchowemu. Medium będzie w nich żyć równolegle.

The Medium to nowy horror mistrzów gatunku - Bloober Team

Grę ma charakteryzować również wymiar edukacyjny. Istotna będzie nie tylko postać protagonistki i sprawa morderstwa, lecz także historia miasta. Grając w The Medium, użytkownik będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę o stolicy Małopolski i tym samym poznać kawałek historii własnego kraju.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o