The Medium. Znamy wymagania polskiego horroru!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2020, 9:49 Aktualizacja: 29.07.2021, 9:50
Już niedługo szybciej zapadał będzie zmrok i powstaną odpowiednie warunki do oglądania filmów grozy lub grania w horrory. Ciekawą propozycją na ten okres może się okazać The Medium. Premiera polskiej gry z akcją umiejscowioną w Krakowie zaplanowana została na okres świąteczny z myślą o Xbox Series X oraz PC. Teraz twórcy z lubianego studia Bloober Team prezentują warstwę graficzną oraz wymagania sprzętowe produkcji.
premiera the medium jeszcze w 2020 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery The-Medium poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Medium?

Konkretnego terminu jeszcze nie poznaliśmy, lecz w materiałach promocyjnych premiera The Medium zapowiadana jest na okres świąteczny 2020. Wydaje się to żadnym czasem wyczekiwania, biorąc pod uwagę, że produkcja została zapowiedziana już w 2013 roku. Z różnych przyczyn (głównie finansowych) przygotowywanie gry przeciągnęło się aż o siedem lat.

The Medium ukaże się na Xbox Series X

Premiera The Medium zapowiedziana jest jak na razie na PC oraz konsolę najnowszej generacji Xbox Series X. Gra będzie dostępna także w ramach Xbox Game Pass. Być może podobnie jak w przypadku Blair Witch, survival horroru również stworzonego przez Bloober Team na potrzeby sprzętu oraz systemów firmy Microsoft, po kilku miesiącach doczekamy się także wersji na PS4.

Wracamy do lat 90., czyli o czasie i miejscu akcji w grze

Akcja The Medium rozgrywa się w Krakowie w latach 90. Główną bohaterką historii jest Marianne – dziewczyna będąca tytułowym medium. Żyje wobec tego w dwóch światach – zwykłych śmiertelników oraz pozostałych po zmarłych dusz. Przełomem w jej (i tak już nietypowej i dość wyjątkowej) historii okazują się dziwne wizje ukazujące morderstwo jakiegoś dziecka.

w chwili premiery The Medium będzie grą exclusive Microsoftu

Marianne postanawia wyjaśnić sprawę zabójstwa, co zaprowadzi ją do wielu niebezpiecznych miejsc, w których będzie musiała wykonać szereg zagrażających życiu zadań. W The Medium nie zabraknie mroku, deszczu, metafizyki, a przede wszystkim strachu. Bloober Team może się pochwalić niemałym doświadczeniem w tworzeniu gier z gatunku horroru. Na swoim koncie ma bowiem takie tytuły jak recenzowany przez nas Blair Witch czy chwalona przez krytyków seria Layers of Fear.

Kilka słów o gameplayu Medium

Lubicie znane twarze w grach? O ile w Cyberpunk 2077 w roli Johny’ego Silverhanda zobaczymy Keanu Reevesa, tak w The Medium swojego wizerunku użyczyli inni popularni aktorzy, tyle że z rodzimego podwórka. Mowa o Marcinie Dorocińskim oraz Weronice Rosati, którzy piętnaście lat temu wystąpili w duecie na planie Pitbulla Patryka Vegi. Bez wątpienia udział takich osobistości uatrakcyjni rozgrywkę i jest dobrym rozwiązaniem także z bardziej handlowego punktu widzenia.

Ścieżka dźwiękowa do omawianego horroru to owoc współpracy dwóch kompozytorów – znanego z wcześniejszych produkcji Bloober Team Arkadiusza Reikowskiego, a także Japończyka Akiry Yamaoki, twórcy muzyki do większości odsłon cyklu Silent Hill. W takim połączeniu soundtrack rysuje się w naszych oczach (albo uszach) jako mocny atut Medium.

W przygotowaniu warstwy wizualnej inspirowano się twórczością Zdzisława Beksińskiego. W ostatnim czasie to nie pierwszy przypadek, gdy malarskiego obrazy polskiego artysty stają się podstawą dla zaprojektowania strony graficznej danej gry. Dotyczy to choćby zapowiedzianej również przez Microsoft premiery Scorn – innego horroru, zawierającego elementy science fiction.

W The Medium zetkniemy się z innowacyjną technologią w zakresie symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach. Przyczyną dla takiego rozwiązania jest fabuła gry i specyfika codziennego życia Marianne. Dwa ekrany będą odpowiadały dwóm światom, w których porusza się bohaterka – rzeczywistemu oraz duchowemu. Medium będzie w nich żyć równolegle.

The Medium to nowy horror mistrzów gatunku - Bloober Team

Grę ma charakteryzować również wymiar edukacyjny. Istotna będzie nie tylko postać protagonistki i sprawa morderstwa, lecz także historia miasta. Grając w The Medium, użytkownik będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę o stolicy Małopolski i tym samym poznać kawałek historii własnego kraju. Uczyni to zresztą tym chętniej, że gra nie będzie wymagała posiadania sprzętu o niebotycznie wielkiej mocy.

Bloober Team ujawnia wymagania sprzętowe The Medium

Wraz z końcówką lipca Bloober Team ujawnił wymagania sprzętowe The Medium. Okazuje się, że gra pójdzie na sprzęcie, którego specyfikacji nie nazwiemy raczej wygórowaną. Podobnie jak w przypadku chwalonej grafiki z Blair Witch, i tutaj liczyć możemy na lokacje nie tylko klimatyczne, ale również urzekające estetycznie.

Oczywiście duża część efektów nie będzie dostępna, gdy w The Medium zagrać będziemy chcieli na najniższych dostępnych ustawieniach. Niedostępny stanie się wówczas ray tracing, a rozdzielczość będziemy musieli ograniczyć do 1080p. Minimalne wymagania sprzętowe The Medium prezentują się następująco:

  • Procesor: Intel Core i5-6600 lub AMD Ryzen 5 2500X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon R9 390X (4 GB)
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 30 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

A jaki komputer musimy mieć, jeżeli chcemy spełnić optymalne wymagania sprzętowe The Medium, które pozwolą nam na cieszenie się z rozgrywki w 4k i przy ray tracingu?

  • Procesor: Intel i5-9600 lub Ryzen 7 3700X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 30 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Ponadto twórcy zalecają grę w słuchawkach, które wzmacniać mają efekty grozy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments