Premiera The Walking Dead: Suffer the Children!

Michał Małysa Gry Publikacja: 25.09.2018, 11:29 Aktualizacja: 26.02.2020, 8:38
Pierwszy epizod finałowego sezonu The Walking Dead już za nami. Miesiąc po jego premierze do graczy trafia odcinek drugi, Suffer the Children. Nastawiona na fabułę przygodówka studia Telltale Games nadal skupia się na losach młodziutkiej Clementine i jej jeszcze młodszego podopiecznego AJ-a.
suffer the children the walking dead
0 Udostępnień

Gdzie dotarła Clementine w finałowym sezonie The Walking Dead?

Finałowy sezon The Walking Dead zakończyć ma długą wędrówkę Clementine i AJ-a oraz doprowadzić ich do miejsca, skąd nie będą musieli już uciekać. Tak wywnioskować możemy z marzeń głównych bohaterów wszystkich produkcji z uniwersum wykreowanego przez Roberta Kirkmana i tak podpowiada nam tytuł epizodu pierwszego, Done Running. Miejsce, do którego docierają główni bohaterowie, wydaje się rajem w świecie opanowanym przez zombie. Jest tam nie tylko bezpiecznie, ale także bardzo swojsko. W Suffer Little Children przekonamy się, jak jest naprawdę.

suffer the children the walking dead

Protagoniści finałowego sezonu znajdują schronienie w byłej szkole z internatem dla młodzieży z kłopotami. Kontakt z rówieśnikami i względne bezpieczeństwo w świecie opanowanym przez szwendaczy wydaje się rajem na ziemi. Kilka sezonów gry oraz serialu zdążyło już nas nauczyć, że najdoskonalsze społeczności bywają w świecie TWD najniebezpieczniejszymi i najbardziej dysfunkcyjnymi.

W drugim odcinku finałowego sezonu Clementine odkrywa tajemnice społeczności skupionej wokół Ericon’s Boarding School for Troubled Youth. Największą zagadką są relacje Marlona, przywódcy dzieciaków, z bandą rzezimieszków rządzącą okolicznymi terenami. Niezwykle istotnym wątkiem jest w przypadku Suffer the Children również pytanie o naturę dzieciństwa. Czy w świecie pełnym śmierci da się dorastać w sposób choć nieco przypominający standardową nastoletniość?

Mechanika gry Suffer the Children nie jest zaskakująca

Ciężko byłoby się spodziewać pod tym względem jakichkolwiek znaczących zmian. Finałowy sezon The Walking Dead nadal skupia się na fabule i wykorzystuje mechanizmy rozgrywki znane ze wszystkich przygodówek od Telltale Games. Bazują one przede wszystkim na systemie podejmowania decyzji, na których podstawie ustalany jest dalszy przebieg rozgrywki. Od istotnych kwestii fabularnych po tak nieważkie szczegóły jak przedmioty zgromadzone w pokojach bohaterów.

suffer the children the walking dead

Jedyną większą różnicą pomiędzy gameplayem finałowego sezonu a poprzednimi częściami jest zmniejszenie oskryptowania walk. W Suffer Little Children wchodząc w interakcję ze Szwendaczami gracz może znaleźć się w nieciekawej i niezaplanowanej przez twórców sytuacji!

Szczegóły techniczne

Suffer the Children to drugi z czterech epizodów finałowego sezonu The Walking Dead, serii przygodówek studia Telltale Games. Gry te w pewien sposób zrewolucjonizowały gatunek i przetarły szlak do mainstreamu tytułom, w których rozgrywka schodzi na dalszy plan i chowa się w cieniu narracji. Gra ukazała się 25 września nie tylko na komputerach osobistych i konsolach (PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch), ale również w systemach mobilnych Android i iOS.

Niestety, ze względu na bankructwo dewelopera, tak wciągająca opowieść zatrzyma się prawdopodobnie w momencie kulminacyjnym, a opisywany odcinek będzie odcinkiem ostatnim. Jeśli jednak tęskno będzie ci za światem opanowanym przez zombie, zapoznaj się z naszymi propozycjami fajnych książek o zombie!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments