Trailer God of War podsumowuje rok z grą

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.12.2018, 5:50 Aktualizacja: 6.03.2020, 14:52
Czy gra akcji o brutalnym bogu wojny może być nie tyko pełna funu, ale i wzruszająca? Świeży trailer God of War, przypominający o grze kilka miesięcy po jej premierze, potwierdza to w bardzo wzruszający sposób. Fani z pewnością będą zachwyceni, a niezdecydowani jeszcze nabywcy – przekonani.
trailer god of war
0 Udostępnień

Solidny kandydat do tytułu Gry Roku 2018

Sony zdominowało w tym roku galę Gra Roku 2018 za sprawą dwóch świetnych exclusive’ów. Mowa tu oczywiście o Marvel’s Spider-Man oraz zwieńczeniu sagi z bogiem wojny Kratosem w roli głównej. W naszej recenzji God of War doceniliśmy niemal każdy element rozgrywki, a tytuł ten wciąż pozostaje jedną z najchętniej kupowanych produkcji na rynku. Czym zachwyciła nas i miliony graczy ostatnia odsłona cyklu tworzona z myślą o konsoli PlayStation 4?

god of war

Przede wszystkim epickością i rozmachem – fabuły, grafiki oraz ścieżki dźwiękowej. Wszystkie te elementy doskonale się dopełniały i tworzyły monumentalną całość. Historia trudnej relacji między boskim ojcem oraz dopiero wstępującym w poważne życie synem świetnie współgrała z surowością nordyckiej mitologii. A nie bez znaczenia był również niesamowicie przyjemny system walki – w końcu w grach chodzi przede wszystkim o rozrywkę.

Świeży trailer God of War oddaje Faye muzyczny hołd

Fabuła gry rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater traci żonę. Jej ostatnim życzeniem jest rozsypanie prochów z najwyższej góry świata, co nie jest takie proste nawet dla potężnego boga wojny. Szczególnie, że po śmierci małżonki zaopiekować musi się synem Atreusem. Zdolności pedagogiczne są zaś ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek mógłby się po Kratosie spodziewać…

Opublikowany właśnie trailer God of War po kilku miesiącach od premiery przypomina wiele elementów, które zachwycić mogą świeżych nabywców. Prześliczne pejzaże i widoki stanowią olbrzymi plus gry i prezentowanego poniżej filmu, ale prawdziwą perełką jest w tym przypadku muzyka. Wykonany przez farerską wokalistkę i kompozytorkę Eivør utwór Memories of Mother to dźwiękowe dzieło sztuki. Nic dziwnego, że soundtrack God of War zdaniem wielu graczy ma w kieszeni zwycięstwo w swojej kategorii we wspomnianym na początku artykułu plebiscycie.

Premiera God of War miała miejsce 20 kwietnia 2018 r. wyłącznie na PlayStation 4. Jej sukces obił się głośnym echem nie tylko w branży gier i był kolejnym mocnym argumentem przemawiającym za kupnem właśnie konsoli Sony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments