Trailer The Division 2 z Trumpem i polityką w tle

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 7.03.2019, 9:55 Aktualizacja: 7.03.2020, 9:55
Trailer The Division 2, który promować ma aplikację prezentującą fabułę gry z użyciem augmented reality oraz GPS, umknąć może w obliczu ciekawego zamieszania z Trumpem i meksykańskim murem granicznym w tle. Sygnowanie produkcji nazwiskiem klasyka politycznego thrillera staje się mniej gołosłowne!
trailer the division 2
3 Udostępnień

W ślady Toma Clancy’ego

Ubisoft nie angażował się nigdy za specjalnie w politykę, choć nawiązania do aktualnych wydarzeń nie były też deweloperom obce, czego najlepszym przykładem jest Assassin’s Creed Odyssey – retoryka populistycznych polityków prowadzących do zguby helleński świat oscylowała w końcu wokół hasła „Make Athens Great Again”. Tego typu smaczki jeszcze lepiej powinny wypaść w grze sygnowanej nazwiskiem nieżyjącego już pisarza. Akcja Tom Clancy’s The Division 2 umiejscowiona jest w końcu w Waszyngtonie, a sam patron serii znany jest przede wszystkim jako jeden z najwybitniejszych przedstawicieli gatunku political thriller.

Mimo iż najnowszy trailer The Division 2 skupia się raczej na kwestiach technologicznych (a konkretniej – rozszerzonej rzeczywistości), zdecydowanie głośniej jest wokół zabawnego posta z oficjalnego Twittera gry. Klarownie odwołuje się on do tematu, który od kilku tygodni nie tylko rozgrzewa amerykańską opinię publiczną. Kwestia finansowania obiecanego przez Donalda Trumpa muru na granicy z Meksykiem doprowadziła do tak poważnego konfliktu pomiędzy ośrodkami amerykańskiej władzy, że w praktyce sparaliżowanych zostało na jakiś czas wiele istotnych dla obywateli USA instytucji.

W realiach gry The Division 2 Stany Zjednoczone ulegają wewnętrznemu rozkładowi ze względu na tajemniczą plagę, która z niebywałą prędkością rozszerza się po USA i doprowadza kraj do kompletnego chaosu. Z tego powodu na granicy między Stanami a Meksykiem stanąć ma mur, który zapobiec ma masowemu napływowi imigrantów na… południe. Masowy pochód Amerykanów w „karawanie” jest zaś jasnym nawiązaniem do karawany imigrantów z Gwatemali, która zaczęła kierować się ku USA pod koniec 2018 roku.

Trailer The Division 2 z wirtualną rzeczywistością

Graczy mniej ekscytujących się smaczkami politycznymi znacznie bardziej zainteresuje z pewnością nowy trailer The Division 2. Prezentuje on The Division 2 Echo – dedykowaną Facebook Messengerowi aplikację, która wprowadzi graczy w fabułę gry poprzez technologie augmented reality oraz GPS. Co więcej, pozwoli ona na zdobycie dodatkowych przedmiotów w obrębie samej gry.

Kampania marketingowa The Division 2 trwa więc w najlepsze, a twórcy gry prowadzą ją z naprawdę sporym rozmachem. Premierę produkcji zapowiedzianej na 15 marca poprzedził choćby konkurs Ubisoftu połączony z niezwykłą akcją na rzecz środowiska. Naprawdę cieszy fakt, że Ubisoft zaczął w końcu angażować się społecznie. Nawet jeśli podyktowane jest to wyłącznie kwestiami marketingowymi.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments