Tropico 6

(PlayStation 4, Xbox One, Mac OS, Microsoft Windows, Linux, SteamOS)
0/5.0 z 0 ocen

Tropico 6

Limbic Entertainment
29 marca 2019
Kalypso Media

Początkowo premiera Tropico 6 była zaplanowana na styczeń, jednak ostatecznie przesunięto ją na koniec marca. Jak wynika z notki na blogu developera, opóźnienie zostało spowodowane chęcią pełnego dopracowania gry. Z tego powodu ci, którzy kupili grę w preorderze otrzymają za darmo pierwsze DLC.

Tropico 6 to gra strategiczna. Wcielamy się niej w El Presidente, który rządzi na jednej z tropikalnych wysp. Mamy wspierać rozwój nie tylko tej wyspy, ale całego archipelagu. Dzięki temu gracze będą mieli większą swobodę w tworzeniu swojego państwa. To też duże rozszerzenie rozgrywki.

Gra polega na zarządzaniu republiką po to, żeby nie tylko zrealizować swoje cele, ale przede wszystkim utrzymać się przy władzy (jak najdłużej). Nie obędzie się bez poparcia ludności, która trzeba umieć do siebie przekonać. Do tego dochodzi rozbudowa naszego cudownego miejsca - dbanie o ekonomię, stawianie nowych budynków, nawiązywanie sojuszy. W tym wszystkim będzie nam przeszkadzać opozycja, która koniecznie będzie chciała nas zdyskredytować w oczach ludzi.

Największą zmianą w grze jest zarządzanie kilkoma wyspami naraz. To dało przestrzeń do wprowadzenia nowych możliwości transportowych, czyli budowania konkretnych połączeń między lokacjami. A że trzeba planować pewne rzeczy daleko w przód, dlatego mamy też opcję oparcia swoich planów na tym, czego się dowiemy - czyli wysyłania agentów w różne miejsca. Nasi szpiedzy mają kraść technologię i wiedzę.

Tropico 6 jest utrzymane w prześmiewczym klimacie.

Tropico 6- wymagania sprzętowe

Sprawdziliśmy minimalne i zalecane wymagania do gry na PC-towców


  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy w wersji 64-bitowej,

  • Karta graficzna: AMD/NVIDIA dedicated GPU, 2GB dedicated VRAM (Radeon HD 7870 Geforce GTX 750),

  • AMD or Intel, 3 GHz (AMD A10 7850K, Intel i3-2000),

  • Pamięć: 8 GB RAM.


  • Windows 10 w wersji 64-bitowej,

  • Karta graficzna:AMD/NVIDIA dedicated GPU, 4GB dedicated VRAM (Radeon R9 380, Geforce GTX 960),

  • Procesor: AMD or Intel, 3.3 GHz (AMD FX 8300, Intel i5 3000),

  • Pamięć: 16 GB RAM.

Pokemon Sword and Shield: oceny przed premierą pozytywne

Recenzenci na ogół doceniają Pokemon Sword and Shield – Pokemon Sword and Shield to najlepsza...

FIFA 20 FUT: wybrano TOTW 9. Messi obok Lewego i Szczęsnego!

EA Sports ogłosiło pełen zestaw kart TOTW 9. Gracze z drużyny tygodnia będą dostępni w paczkach, na rynku transferowym oraz w nagrodach za Ligę Weekendową FUT w FIFA 20.

Death Stranding: szef Remedy chwali się występem w grze Kojimy

Wśród odtwórców postaci z Death Stranding znalazł się przyjaciel Hideo Kojimy, szef studia Remedy Entertainment. Twórca Control pochwalił się tym na Twitterze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o