Trzy Cyberpunki? CD Projekt ma rozległe plany [AKTUALIZACJA!]

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 3.07.2020, 16:53
Rozwój polskiego giganta z branży gier rozplanowany jest na kilka przyszłych lat z najdrobniejszymi szczegółami, a przynajmniej tak sugerują inwestorom prezesi firmy. Według ich zapowiedzi CD Projekt planuje trzy Cyberpunki, z których drugi podobnie jak CP 2077 należeć ma do segmentu gier AAA.
miejscem akcji cyberpunk 2077 jest night city
7 Udostępnień

Oficjalne dementi CD Projektu na temat trzech Cyberpunków

Przedstawiciele CD Projektu opublikowali oficjalne dementi, które wyjaśnia zamieszanie powstałe po nieprecyzyjnej wypowiedzi Adama Kicińskiego:

Mamy obecnie pięć zespołów pracujących na kilkoma projektami, z których trzy skupiają się na tworzeniu Cyberpunka 2077. Zespoły CD Projekt RED Warszawa i Kraków zajmują się rozwijaniem głównej gry, studio we Wrocławiu, składające się z 40 specjalistów, zajmują się badaniami i rozwojem wykorzystywanej w grze technologii. Oddzielna grupa w Warszawie zajmuje się rozwijaniem GWINTA. Ostatni zespół to Spokko, który zajmuje się niezapowiedzianym jeszcze projektem mobilnym.

Poniżej znajdziecie oryginalną treść newsa:

Pięć zespołów, trzy Cyberpunki

Warszawska prezentacja Cyberpunka 2077, z której relację zdawał dla Zagrano.pl Przemysław Pawełek, pozostawiła w sumie więcej pytań niż odpowiedzi. Mimo kilku wątpliwości redaktora, nie wierzymy, aby zaplanowany na 16 kwietnia 2020 roku hit CD Projekt RED mógł okazać się czymś więcej niż olbrzymim sukcesem. Równie wysoko mierzy szefostwo firmy, które poinformowało o rozległych planach związanych z powstającą franczyzą.

Przyszłość marki Cyberpunk zarysowana została podczas spotkania z inwestorami. – Pracujemy nad trzema rzeczami związanymi z Cyberpunk 2077, jedna to główna gra. To są trzy zespoły (…) Jeden z nich liczy 40 osób, ten we Wrocławiu – poinformował prezes CD Projekt Red Adam Kiciński, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Pozostałe dwa zespoły liczyć mają łącznie około czterystu osób, a do tego dochodzi jeszcze zespół pracujący nad Gwintem oraz ludzie z nabytego przez firmę studia Spokko, które zajmuje się produkcją gier mobilnych.

Kontynuacja Cyberpunk 2077 czy zupełnie inna gra?

Na podstawie innych informacji udzielanych inwestorom spekulowaliśmy w marcu, iż kolejnym dużym projektem CD Projekt RED może być w 2021 roku Wiedźmin 4. Okazuje się jednak, iż z pewnością nie będzie to kolejna produkcja z serii na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. – Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum „cyberpunkowym”. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt – zapowiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes firmy.

prezentacja cyberpunk 2077

Niestety, nie wiemy o tym projekcie nic więcej. Deklaracja o jego „nowatorskości” dla CDP wywołała jednak burzę spekulacji. Większość fanów obstawia w tym miejscu grę wieloosobową, a my nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby polska firma chciała powtórzyć strategię Rockstar Games. GTA 5 wraz z wersją GTA Online sprzedało się bowiem w setkach milionów egzemplarzy ze względu na odpowiednie zestrojenie premiery z nową generacją konsol. Hit Rockstara był nie tylko jednym z ostatnich przebojów PlayStation 3, ale również jedną z najlepszych gier dostępnych od początku na PlayStation 4.

Źródło: Bankier, PAP Biznes. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments