Valheim z milionem nowych graczy. Tytuł pobił kolejny rekord popularności

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.02.2021, 10:56 Aktualizacja: 22.02.2022, 10:59
Wikiński survival od Iron Gate AB nie przestaje zaskakiwać swoją popularnością. Z tygodnia na tydzień liczba komunikatów o nowym rekordzie jednocześnie grających użytkowników Steam czy kolejnych sukcesach sprzedażowych tylko rośnie. Według najnowszych informacji pochodzących od deweloperów liczba osób, które zdecydowały się na kupno Valheim, przekroczyła trzy miliony. W miniony weekend pobito natomiast kolejny rekord.
0 Udostępnień

Kolejny tydzień, kolejny milion

Choć zaczynało się niewinnie, to Valheim ciężko już nazwać małą, niewiele znaczącą grą ze Steama. Produkcja od szwedzkiego studia Iron Gate AB w lekko ponad tydzień od premiery we wczesnym dostępie przebiła milionowy próg sprzedaży, a w kolejnym tygodniu tytuł znalazł kolejny milionów nabywców. Ten wynik zdaje się być już nieaktualny, o czym deweloperzy poinformowali w komunikacie na Steamie.

19 lutego tytuł osiągnął kolejny “milestone” – sprzedaż przekroczyła trzy miliony kopii, a przypomnijmy, że informacja o wcześniejszym wyniku pojawiła się w Internecie 15 lutego. W zaledwie cztery dni gra znalazła kolejny milion nabywców, co jest absolutnie niesamowitym rezultatem, biorąc pod uwagę, że oficjalnie trafiła do sprzedaży 2 lutego. To jednak nie koniec sukcesów Valheim, ponieważ w miniony weekend pobito kolejny rekord pod względem popularności.

Karuzela sukcesu

Zgodnie z przewidywaniami w miniony weekend Valheim znów zarejestrowało wysoką liczbę jednocześnie grających użytkowników Steama. Poprzedni rekord osiągnięty w dniach 12-13 lutego to 367 tysięcy graczy, którzy w tym samym momencie mieli uruchomioną grę Iron Gate AB. Rezultat ten udało się jednak przebić, a zgodnie z bazą danych Steama w wikiński survival w dniach 20-21 lutego grało jednocześnie ponad 500 tysięcy użytkowników.

Gra ciągle utrzymuje się na szczycie listy bestsellerów, ale dobrze radzi sobie również na Twitchu. Według informacji z ostatniego komunikatu deweloperów liczba godzin poświęcona na oglądanie rozgrywki z Valheim przekroczyła 20 milionów, a w szczytowym momencie zainteresowania tytuł miał znajdować się na siódmym miejscu wśród najbardziej popularnych gier stremowanych na platformie.

Podejrzewam, że to dopiero początek historii sukcesu Valheim i nie zdziwię się, jeśli za kilka dni ponownie usłyszymy o kolejnym sprzedanym milionie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments