Valorant: bany ruszyły. Wyeliminowano 8000 cheaterów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 13.05.2020, 8:42 Aktualizacja: 13.05.2021, 8:42
Chociaż należymy do grona graczy ekscytujących się nową strzelanką taktyczną od Riot Games, zauważamy też, że Valorant mierzyć musi się z wieloma problemami. Jeden z nich niezależny jest jednak od decyzji twórców gry. Wszelkiej maści oszuści pojawiają się wszak w grach sieciowych niezależnie od starań ich producentów. Pierwsze bany w Valorant mają pomóc w powstrzymaniu cheaterów.
pierwsze bany posypały się w valorant
0 Udostępnień

Jak w każdej grze sieciowej, i w Valorant zdarzają się cheaterzy

Chociaż była to jedna z kwestii, na których nie skupiliśmy się w naszej recenzji Valorant, nowa produkcja Riot Games miewa również problemy z cheaterami. Oszuści próbujący wykorzystać luki pozostawione przez twórców są zmorą wszystkich gier sieciowych, a w szczególności tych skupionych na

Dotychczasowym sposobem radzenia sobie z oszustami miał być system anti-cheat Vanguard. Od początku spotykał się on jednak z krytyką graczy. W wielu przypadkach uniemożliwiał on wręcz poprawne działanie PC-ta, kolidując ze sterownikami z urządzeń wewnętrznych podłączonych do komputera. Riot Games poszło więc w końcu starą i sprawdzoną ścieżką – w Valorant w końcu posypały się bany.

Pierwsze bany w Valorant wyeliminowały ponad 8000 oszustów

Informację o pierwszych banach w Valorant Riot Games zamieściło na Twitterze wspomnianego już systemu anti-cheat Vanguard. Przekazując wieści od Phillipa Koskinasa, jednego z twórców systemu przeciw oszustom, twórcy gry określili pierwszą falę banów jako początek szeroko zakrojonej akcji. Tym razem oberwało się 8873 cheaterom, ale biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie produkcją, możemy być pewni, że z czasem do grona zbanowanych graczy dołączało będzie więcej i więcej oszustów.

Mimo iż określa się to jako pierwszą falę, bany w Valorant posypały się także na samym początku bety ograniczonej do szczęśliwych widzów streamów. Była to jednak kwestia wyłapania hackera, a jego szybkie unieszkodliwienie, podobnie jak teraz dzieje się z cheaterami, daje nadzieję na udaną premierę Valorant. To już latem!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments