Wiedźmin w Netflix: Jaskier pojawi się z polskim imieniem!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 25.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 25.07.2020, 9:48
Chyba najbardziej charyzmatyczna postać siedmiotomowej sagi Andrzeja Sapkowskiego pojawi się również w serialu Netfliksa. Wiedźmin amerykańskiej platformy wzorowany będzie na książkach, jednak anglojęzyczny Dandelion przyjmie w nim formę polskiego Jaskra. I bardzo dobrze!
jaskier w serialu wiedźmin
0 Udostępnień

Jaskier pojawi się w Wiedźminie Netfliksa jako Jaskier!

Chociaż wciąż szkoda nam, że Netflix nie odważył się na brawurowy krok i zaangażowanie do swojej ekranizacji Wiedźmina Zbigniewa Zamachowskiego, Jaskier pojawi się w serialu na sto procent. Jego obecność to dobra wiadomość dla fanów, którzy obawiali się pominięcia bodaj najfajniejszej postaci z książek Sapkowskiego. Jak dotychczas materiały reklamowe Netfliksa nie poświęcały mu zbyt wiele uwagi.

Do kwestii pojawienia się Jaskra w nowym serialowym Wiedźminie odniosła się showrunnerka produkcji. Obiecała, że nawet w anglojęzycznej wersji będzie on nosił polskie imię. W tłumaczeniu książek o Wiedźminie na język angielski został on oddany jak eponomiczny kwiat, Dandelion. – Nazywamy go Jaskrem. Tak, absolutnie. Jaskier na 100% pojawi się w serialu. Interesujący jest fakt, że ludzie wciąż o niego pytają i zastanawiają się, czemu zdecydowaliśmy się na oryginalne imię – mówi Laura Hissrich w wywiadzie dla ComicBook.com. – To zabawne, ale jednym z powodów jest moja lektura książek. Wymawiałam go w ten sam sposób jak nazwę kwiatka, a w audiobooku wymowa była całkiem inna – przyznała.

Podobał wam się pierwszy trailer netfliksowego Wiedźmina?

Pierwszy trailer Wiedźmina od Netfliksa był naszym zdaniem totalnie najistotniejszym wydarzeniem tegorocznego Comic-Conu 2019 w San Diego. Zapowiedział on serial, który ma szansę nadać sadze Sapkowskiego odpowiednio epickiego wymiaru. Być może znudziliście się już trochę jego oglądaniem, ale i tak warto go powtórzyć:

Dokładna data premiery serialu Wiedźmin w Netfliksie nie jest znana. Wiele plotek koncentruje się jednak na grudniu 2019 i taką właśnie opcję przyjmujemy póki co za najbardziej prawdopodobną. W rolę tytułowego bohatera produkcji wcieli się Henry Cavill, rolę Yennefer odegra Anya Chalotra, a w Ciri wcieli się Freya Allen.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments