Jaki jest wkład George’a R.R. Martina w Elden Ring?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.06.2019, 12:00 Aktualizacja: 14.06.2020, 8:50
W końcu ogłoszona została gra FromSoftware i George'a R.R. Martina - Elden Ring. Po prezentacji na konferencji prasowej Microsoftu twórcy tytułu dzielą się wieloma szczegółami dotyczącymi produkcji. Bardzo ciekawa jest kwestia wkładu amerykańskiego pisarza.
wklad george'a martina w elden ring
12 Udostępnień

Ekscytacja Elden Ring jest wskazana!

Miesiące plotek o grze George’a R.R. Martina i FromSoftware sięgnęło zenitu w czasie targów E3, a właściwie to nawet chwilę wcześniej. Przed trzymaną dotychczas w tajemnicy zapowiedzią wyciekł bowiem do prasy tytuł nowej produkcji – Elden Ring. Ostateczne ich potwierdzenie nastąpiło podczas prezentacji Microsoftu z Project Scarlett oraz dziesiątkami innych nowinek.

W okołotargowych wywiadach twórcy gry ujawniają całkiem sporo szczegółów na temat procesu powstawania produkcji. Jako że kisić musieli w sobie je od miesięcy, projekt wywołuje w nich dokładnie taką samą ekscytację, jak we wszystkich fanach gier FromSoftware. Niezwykle ciekawą wypowiedzią było określenie wkładu George’a R.R. Martina w Elden Ring.

Co George R.R. Martin dołożył do Elden Ring?

Temat wkładu George’a R.R. Martina w Elden Ring poruszony został w wywiadzie z twórcą serii Dark Souls, Hidetaką Miyazakim. – Kiedy usiedliśmy razem do stołu, od razu zatrybiło. Zaproponowałem wspólne tworzenie gry, a on się zgodził. Byłem bardzo zdziwiony, że wszystko poszło tak gładko – opisał pierwsze spotkanie z Martinem w rozmowie z dziennikarzem IGN.

Okazuje się jednak, że napisanie całej fabuły leżało po stronie FromSoftware. Pomoc George’a R.R. Martina w pracach nad grą ubogacić miała świat przedstawiony. – Dzięki otoczce autorstwa Martina, świat Elden Ring oraz przebywające w nim postaci będą miały o wiele więcej głębi i osobowości – podkreślił Miyazaki.

Okazuje się więc, że było to bardziej wsparcie kreatywne niż faktyczne tworzenie i pisanie gry. Zajęty wiecznym nieukańczaniem Gry o Tron autor nie znajdzie też czasu na wydanie książek, które byłyby upowieściowieniem fabuły Elden Ring. Choć nie znamy jeszcze daty premiery gry, wiemy już, że nie będzie ona produkcją exclusive i ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: IGN. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments