Xbox Series X – wyciekło zdjęcie prototypu konsoli

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 22.01.2020, 14:47 Aktualizacja: 22.01.2021, 14:55
Już od jakiegoś czasu w internecie i prasie branżowej nie ustają spekulacje na temat wyglądu i specyfikacji konsoli przyszłej generacji. Rąbka tajemnicy uchylił użytkownik forum Neogaf, który wrzucił pierwsze prawdziwe zdjęcia prototypu Xbox Series X. Czego można się z nich dowiedzieć?
xbox series x - prototyp
22 Udostępnień

Czego można dowiedzieć się ze zdjęcia konsoli Xbox Series X?

Sam wygląd Xbox Series X był już od jakiegoś czasu znany dzięki grafikom od partnera Microsoftu, AMD. Była to jednak jedynie wizualizacja konsoli. Obecnie możemy zobaczyć jej prawdziwy prototyp.

xbox series x back

Szczególnie interesujące jest zdjęcie tyłu sprzętu, bo daje pojęcie o znajdującym się w środku hardware, mający zapewnić odpowiednią szybkość i grywalność nowego Xboksa. Są na nim umieszczone złącze do zasilacza, Ethernet, dwa porty USB-A, port S/PDIF oraz wyjście HDMI.

To spore rozczarowanie dla wielu dotychczasowych użytkowników konsoli Xbox. Aktualna wersja konsoli posiada złącze HDMI IN, które umożliwiało przykładowo podłączenie dekodera do telewizora za pośrednictwem urządzenia. Należy jednak pamiętać, że to dopiero prototyp. Ostateczna wersja Xbox Series X może posiadać zupełnie inną konfigurację złączy.

Skąd wiadomo, że to oryginalny Xbox?

Takie zdjęcie może budzić uzasadnione wątpliwości. W końcu ktoś mógł stworzyć model konsoli i np. wydrukować go na drukarce 3D. To, że to prawdziwe urządzenie, jest jednak pewne. Potwierdził to portal thurrott.com. Dodatkowo autentyczność konsoli potwierdził jeden z użytkowników twittera, który… dodał ją do konta Microsoft, co wyklucza podróbkę. Było to możliwe dzięki temu, że osoba wrzucająca zdjęcie nie zamazała numeru seryjnego sprzętu. Złośliwi mówią, że czekają ją za to teraz niemałe kłopoty, bo da się teraz wyśledzić pochodzenie fotografii.

Co myślicie o wyglądzie nowego Xboxa? Czy ma szansę stanąć do rywalizacji z Playstation 5? Z dużą dozą prawdopodobieństwa przekonamy się o tym jeszcze w tym roku.

Źródło: Thurott.com. Grafika: Twitter.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments