Zamieszanie przy Hogwarts Legacy. Producent odchodzi z projektu

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 5.03.2021, 12:42 Aktualizacja: 5.03.2022, 12:42
Wraz z informacją o planach twórców Hogwarts Legacy, którzy w najnowszej grze będącej adaptacją książek J.K. Rowling umożliwią graczom stworzenie transpłciowej postaci, okazało się, że jeden z producentów publicznie krytykował progresywne poglądy i wspierał osoby będące sprawcami napaści seksualnych. Troy Leavitt, o którym mowa, poinformował dziś, że odszedł z Avalanche Software.
0 Udostępnień

Hogwarts Legacy w cieniu kontrowersji

Kilka dni temu świat obiegła wieść o nieujawnionych jeszcze planach Avalanche Software, studia, które pracuje aktualnie nad Hogwarts Legacy, kolejną grą wideo osadzoną w uniwersum Harry’ego Pottera. Z artykułu opublikowanego na Bloombergu wynika, że w produkcji znajdzie się rozbudowany edytor tworzenia postaci, który pozwoli m.in na stworzenie bohatera bądź bohaterki transpłciowej. Decyzja ta została podjęta po tym, jak autorka książkowego oryginału blisko rok temu negatywnie wyraziła się w mediach społecznościowych o osobach transpłciowych, co spotkało się ze sporą krytyką.

W tym samym czasie Liam Robertson, znany z kanału “Did You Know Gaming?”, odkrył, że jeden z pracowników Avalanche Software od kilku lat tworzy filmy i publikuje je na YouTubie, w których krytykuje progresywne poglądy, ruchy feministyczne czy wręcz broni osoby oskarżane o przestępstwa seksualne. W jego bibliotece znaleźć można również materiały popierające ruch Gamergate skierowany m.in. przeciwko kobietom w branży gier wideo.

Deweloper odchodzi ze studia i zapowiada wyjaśnienia

Troy Leavitt, bo to właśnie o nim mowa, poinformował dziś na Twitterze, że postanowił odejść ze studia i, jak podkreśla, była to jego własna decyzja. Producent nie podał konkretnej przyczyny, ale zapewnił, że pozostaje w dobrych stosunkach zarówno z Avalanche Software, jak i Warner Bros., który jest wydawcą Hogwarts Legacy i właścicielem praw do marki Harry Potter.

Leavitt dodał jednak, że wkrótce opublikuje wyjaśniania na swoim kanale YouTube, więc najprawdopodobniej to nie koniec zamieszania wokół Hogwarts Legacy. Mimo że deweloper nie pracuje już przy projekcie, to dalej będzie z pewnością przywoływany w tym kontekście. Jeśli w materiale Leavitta znajdą się jakieś szczegóły na temat jego odejścia, to z pewnością powrócimy do tematu.

Przypominamy, że Hogwarts Legacy ma ukazać się w 2022 roku na komputerach osobistych i konsolach. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments