Co warto obejrzeć na Netflix? Top 15 seriali od Netflixa

Michał Małysa Seriale Publikacja: 9.07.2019, 18:00 Aktualizacja: 9.07.2019, 18:00
Seriale Netflixa to temat rzeka. Na tej platformie streamingowej znajdziemy wszystko: horrory, seriale przygodowe, animowane, komediowe… Co warto oglądać na Netflix, aby nie stracić czasu? I jak współdzielić z kimś konto, aby było taniej? Zapraszamy do naszego top 15 oraz netflixowego poradnika.
seria niefortunnych zdarzen
0 Udostępnień

Dobre Miejsce (sezony 1-3) – najciekawszy serial komediowy od Netflixa

Eleanor umiera. I trafia do nieba. Tylko że coś jest nie w porządku, bo za życia nie była zbyt miłą osobą. Była wręcz wzorem pomniejszego chamstwa i przestępczości. A w jej niby idealnym miejscu w niebie jest okropnie! Ktoś tu się pomylił, ale Eleanor nie zamierza nikomu o tym mówić. Zamierza zostać w niebie. Tylko czy naprawdę powinna? I dlaczego wszystko ją torturuje, zamiast uszczęśliwiać?

Dobre Miejsce to przede wszystkim dobrze poprowadzona historia, krótkie, treściwe odcinki i dwie genialne kreacje aktorskie: D’Arcy Carden jako Janet (ta kobieto potrafi zagrać WSZYSTKO) oraz Jameela Jamil jako Tahani Al-Jamil, wysublimowana arystokratka. Wiecie, że Jameela Jamil nigdy nie chciała być aktorką i cierpiała na głęboką depresję, nienawidząc swojego ciała? A teraz tylko spójrzcie na nią w tym serialu!

Sherlock (sezony 1-4). Najlepszy serial detektywistyczny

Jeśli jeszcze nie wiecie, dlaczego akurat ten serial jest tak wysoko, to wyjaśniam: genialna historia, świetne zdjęcia i mega przystojny Benedict Cumberbatch w roli głównej. Każdy odcinek rozwiązuje inną historię, ale wszystko jest powiązane. Jak Sherlock Holmes radzi sobie we współczesnym Londynie? Oczywiście świetnie. To trzeba zobaczyć.

Stranger Things (sezony 1-3) – netflixowy horror science fiction w starym stylu

Najnowsze oceny 3. sezonu Stranger Things pokazują, że warto obejrzeć ten serial. Grupa chłopców spędza swój czas w piwnicy grając w D&D. Wszystko zmienia się, kiedy odkrywają straszliwy sekret swojego miasteczka oraz kiedy spotykają dziewczynkę z paranormalnymi mocami – Eleven. Czy zdołają pokonać Władcę umysłów?

Ty (1. sezon) – mocny thriller psychologiczny od Netflixa

Ty to jeden z tych seriali, od których nie można się oderwać. Joe spotyka dziewczynę swojego życia. Zakochują się w sobie i jest świetnie. A raczej byłoby, gdyby Joe nie był psychopatą, a Becky byłaby bardziej ostrożna. Ten związek może się skończyć tylko źle. Bo jak może być dobrze, jeśli swoją przyszłą dziewczynę sprawdzasz na każdy możliwy sposób zanim jeszcze w ogóle ją poznasz?

Sex Education (1 sezon). Serial dla nastolatków? Niekoniecznie

Jak już pisaliśmy w naszej recenzji Sex Education, to świeża opowieść z kilkoma ważnymi przesłaniami. Wbrew pozorom nie jest to serial tylko “o seksie”, ale przede wszystkim o tolerancji i wartościach. Otis, nieśmiały nastolatek i prawiczek jest synem seksuolożki. Mimowolnie posiada więc całą wiedzę swojej matki na temat ludzkich problemów z seksualnością. W wyniku pewnego zbiegu okoliczności staje się guru seksu w swojej szkole – ale tylko od strony teoretycznej. Wszyscy idą po radę do Otisa. A ten chętnie ich udziela. Sex Education porusza całą gamę problemów: od przemocy, przez szukanie własnej tożsamości seksualnej po aborcję. Lekki w odbiorze, poważny w przemyśleniach.

premiera sex education

The End of The Fucking World (1 sezon) – produkcja od Netflixa oparta na komiksie Charlesa Forma

James i Alyssa wyruszają razem w podróż. James jest psychopatą i chce zabić Alyssę, więc udaje, że ją kocha. Alyssa ewidentnie ma jakieś problemy, ale kto by za nią nadążył? Mocny i dosadny serial. Odcinki trwają po ok. 15-20 minut, więc cały sezon szybko wam zleci. A zakończenie daje do myślenia. W międzyczasie jest zabawnie, chociaż patrząc na problemy tych dzieciaków wcale nie powinno nam być do śmiechu.

Bonding (1 sezon) -komediodramat od Netflix

Rudy gej i domina pracują razem. Z tego połączenia może wyjść coś dobrego. Serial nie tylko o wiązaniu do krzesła, ale przede wszystkim o przywiązaniu i o budowaniu relacji w trudnym, współczesnym świecie. Ciekawe pokazania seksualnych dewiacji. Produkcja krótka i treściwa, zdecydowanie polecamy. Niewybredne żarty plus ciekawe stylizacji prosto z ekskluzywnego sex shopu.

Nastoletnia Maria Stuart (sezony 1-4). Historyczny serial dla nastolatek

Fabularyzowany serial historyczny. Opowiada historię najsłynniejszej królowej Szkocji i przez chwilę królowej Francji – Marii Stuart. Maria została zamordowana na rozkaz swojej kuzynki Elżbiety I, córki króla Henryka VIII po tym, jak przez wiele lat kobiety walczyły ze sobą o tron angielski i szkocki.

Serial jest miejscami mocno naiwny i“dziewczyński”, ale z grubsza opowiada o tym, jak doszło do tragicznej śmierci Marii. Główną rolę gra Adelaide Kane – jedna z najpiękniejszych aktorek – więc poza krwawymi scenami to nawet miłe wrażenia dla oka. Twórcy wykazali się niezwykłą dbałością o kostiumy aktorów. O dziwo jest w tej produkcji trochę współcześnie, głównie za sprawą muzyki i wątku Greer, która z sezonu na sezon prezentuje coraz mocniejszą feministyczną postawę. Oczywiście w takiej skali, na jakiej to było możliwe w zekranizowanych czasach.

Insatiable (1 sezon). Netflixowy dramat z elementami komedii

Insatiable jest różowy, cukierkowy i opowiada o problemach tak głębokich, że nie jest ich w stanie przykryć cały ten lukier. Gruba i wyśmiewana nastolatka atakuje bezdomnego, który drwi z jej tuszy. W zamian ten łamie jej szczękę. Patty nie może normalnie jeść przez długie miesiące i chudnie.

Okazuje się, że po zwałami tłuszczu kryła się prawdziwa piękność. Tylko że zewnętrzne piękno wcale nie oznacza wewnętrznego dobra. Przez lata nazywana Fatty Patty, odsuwana na bok, wyalienowana – Patty postanawia się zemścić. Na jej drodze staje obrońca i trener modelek. On chce wrócić do branży po wielkiej wtopie, a ona chce pokazać, że potrafi wszystko. Tylko że Patty jest niestabilna. Co z tego wyniknie?

W Insatiable poruszone zostają wątki alienacji społecznej, stygmatyzowania, homoseksualizmu, łamania tabu oraz brutalności na najwyższym poziomie. Nie dajcie się zwieść różowej oprawie – to mocna i poważna produkcja.

3% (sezony 1-3). Brazylijski serial Netflixa na amerykańskim poziomie

Serial opowiadający o głębokich podziałach społecznych, niesprawiedliwości i walce o przetrwanie. Świat przyszłości. Ludzie żyją w nędzy. Jedyną opcją na poprawę jakości życia jest dostanie się na ekskluzywną wyspę.

Trafiają tam jednak tylko nieliczni. Co roku z Lądu rekrutowani są młodzi ludzie, którzy mają jedną, jedyną szansę na poprawę jakości swojego życia. Muszą jednak przejść szereg testów i zabójczych prób na inteligencję, spryt, sprawność fizyczną i psychiczną, wytrzymałość i społeczne dostosowanie.

Tylko 3 proc. z nich może przejść test, aby ekskluzywna Wyspa nie została przeludniona. Każdy, kto tam jest na to zasługuje. Tajemnicza organizacja chce rozwalić ten system od środka. Idealny obraz dystopii.

Seria Niefortunnych Zdarzeń (sezony 1-3). Lemony Snicket w interpretacji Netflixa

Neil Patrick Harris w genialnej odsłonie jako Hrabia Olaf w towarzystwie niesamowitej Maliny Weissman jako Wioletki. Seria Niefortunnych Zdarzeń to ekranizacja 13-tomowej gotyckiej serii dla dzieci Lemony’ego Snicketa.

Z każdego odcinka wylewa się groteska, absurd i depresja. I właśnie dlatego jest zabawnie. Trójka rodzeństwa żyje sobie szczęśliwie aż do momentu, w którym tajemniczy pożar trawi ich dom i zabija rodziców.

Screen z odc. 1- Seria Niefortunnych Zdarzen

Sieroty nie mają nikogo bliskiego, a w każdym domu, do którego trafiają szybko lub prędzej wydarza się jakieś nieszczęście. Na ich życie i wielką fortunę pozostawioną w spadku czyha hrabia Olaf. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to przeczytajcie recenzję 3. sezonu Serii Niefortunnych Zdarzeń. Nie ma w niej spoilerów, a da wam pogląd na to, jakieo rodzaju jest to produkcja.

Jak poznałem waszą matkę (sezony 1-9). Kultowa komedia na Netflix

Ted Mosby bardzo chciałby spotkać kobietę swojego życia. Niestety za każdym razem, gdy poznaje “tę jedyną” okazuje się, że coś jest nie tak. Albo ona go nie chce, albo on nie może odnaleźć się w roli stałego partnera, albo mają zupełnie różne oczekiwania. Jak poznałem waszą matkę to serial długi, ale nie męczący.

Pierwszy sezon stanowi wprowadzenia w historię piątki przyjaciół: Lily, Marshalla, Teda, Robin i Barneya. Kolejne sezony to już poruszanie poważniejszych zagadnień i rozważanie nad naturą relacji, ale w lekki, niewymuszony sposób. Neil Patrick Harris grający zawodowego podrywacza pięknych kobiet – to jest po prostu “legen… wait for it… dary!”.

Jak poznałem waszą matkę to najstarszy serial na naszej liście (emitowany był w latach 2005-2014), ale to też tytuł, który się nie starzeje.

Aggretsuko (sezony 1-2). Świat korposzczurów w wersji anime

Tytuł całkowicie odstający od reszty na liście? Tak, ale dzięki swojej odmienności wprowadza świeżość i pozwala się pośmiać z własnych życiowych błędów. Opowiada historię 25-latki, która otrzymała w tej produkcji postać pandy. Retsuko pracuje w korporacji w dziale księgowości, ma szefa świnię, nienawidzi swojego życia, jest samotna, nie może sobie nikogo znaleźć, a jej matka wchodzi do jej mieszkania bez pytania i próbuje ustawiać jej życie. Poza tym samodzielnie szuka jej kandydata na męża.

Brzmi znajomo? Większość z nas ma choć jeden z tych elementów w swojej codzienności. Dodajmy do tego spotkania przy kawie (tu akurat herbacie) w korpo, konieczność użerania się z millenialsami wychowanymi bezstresowo i wścibskich współpracowników. Codzienny wnerw gwarantowany! Na szczęście mała panda ma swój sposób na negatywne emocje: karaoke. Retsuko growluje jak mało kto.

Idealny serial dla wszystkich sfrustrowanych korposzczurków, które chcą się pośmiać ze swojego życia. I przy okazji zobaczyć, że nie jest tak źle. Odcinki są krótkie – trwają po ok. 15 min. – więc dwa sezony szybko wam zlecą.

Lucyfer (sezony 1-4). Jeden z najchętniej oglądanych seriali Netflixa

Serial Lucyfer to ekranizacja komiksu Neila Gaimana. Co ciekawe, powstaje już kolejna serialowa odsłona innego dzieła tego twórcy – Sandman. Tę opowieść także zekranizuje netflix.

Natomiast opowieść o Lucyferze, czyli o diable, który pewnego dnia się zbuntował i uciekł z piekła, to jeden z najbardziej popularnych seriali Netflixa. Lucyfer posiada nadnaturalne moce i nie można go zranić, ale z jakiegoś powodu w obecności Chloe Decker, pięknej detektyw, staje się bezbronny.

Wiecie, że Lucyfer pierwotnie miał się skończyć na trzech sezonach, ale dzięki petycji fanów Netflix postanowił wykupić tę produkcję od stacji FOX i stworzył czwarty sezon? Obecnie powstaje też piąty – ostatni. Fani znów spróbowali starego numery z petycją, ale Netflix kategorycznie zapowiedział, że tym razem to nie przejdzie.

Grace i Grace (1 sezon). Psychologiczny thriller

Uboga pokojówka z Irlandii zostaje oskarżona o morderstwo. XIX wiek nie jest dobrym czasem dla kobiet, a Grace nie ma ani środków, ani wpływów, aby walczyć o swoje prawa. Poza tym sama nigdy wprost nie odpowiada na pytanie, czy rzeczywiście zabiła swojego pracodawcę.

Młody lekarz-psychiatra Simon Jordan jest zafascynowany dziewczyną, która o wszystkim, co ją spotkało – prześladowaniu, biciu, wykorzystywaniu seksualnym i poniżaniu – opowiada ze stoickim spokojem. Nie chce za to przyznać, czy ośmieliła się odebrać życie? Wspomnienia Grace z tego okresu przeplatają się i są niejasne. Czy jest schizofreniczką czy tylko udaje?

Najważniejszą refleksją Grace i Grace nie jest wbrew pozorom to, kto zabił. W tej produkcji chodzi o pokazanie fatalnej sytuacji kobiet na początku XIX wieku. To długi i depresyjny seans, ale warto. Piękne ujęcia oraz misternie skonstruowana opowieść zachęcają do oglądania.

Co warto oglądać na Netflix i ile to kosztuje?

Cena za dostęp na platformę uzależniona jest od tego, jaki wybierzemy plan. Do wyboru mamy:

  • podstawowy – 34 zł,
  • standard – 43 zł,
  • premium – 52 zł.

Pakiet podstawowy pozwala na oglądanie Netflixa na laptopie, telewizorze, telefonie, jak i tablecie. Daje także nieograniczoną ofertę filmów, seriali oraz programów. Pakiet standardowy daje dodatkowo jakość HD. Zwiększa liczbę ekranów do jednoczesnego oglądania o dwa. Netflix premium daje możliwość jednoczesnego oglądania aż na czterech ekranach i dostęp do jakości Ultra HD.

Jak współdzielić konto na Netflix?

Wystarczy założyć dodatkowy profil na naszym koncie, a potem dać wybranej osobie dostęp do niego (login i hasło, więc nie podawajcie tu haseł, których używacie gdzieś indziej).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan
Bogdan
4 lat temu
Ocena :
     

To i ja od siebie coś polecę: dla mnie najlepszy serial ostatnich lat polskiej produkcji „selfie po polsku” – w końcu coś innowacyjnego z nowym spojrzeniem na robienie kina a nie kopiowanie zagranicznych wzorców i stylów