Ace Combat 7: Skies Unknown (PC, PS 4, Xbox One)

Michał Małysa Baza gier Publikacja: 10.01.2019, 6:29 Aktualizacja: 26.02.2019, 14:09
Widowiskowa gra lotnicza, dystansująca się od majestatycznych i nudnych symulatorów, powraca w końcu na konsole i komputery! Ace Combat 7: Skies Unknown to kolejna część serii gier, które dzięki miksowi wciągającej fabuły oraz dynamicznej mechaniki potrafią przykuć do ekranu jak niezły film akcji.
ace combat 7: skies unknown
1 Udostępnień

Ace Combat 7: Skies Unknown [RECENZJA]

Na ratunek Federacji

Ace Combat 7: Skies Unknown wcielimy się w rolę wojskowego pilota, niesłusznie oskarżonego o morderstwo wysoko postawionego polityka. Bohater, identyfikujący się na polu bitwy pod kryptonimem Trigger, zesłany zostaje do karnej jednostki. Szansą na odkupienie stanie się dla niego konflikt pomiędzy Federacją Osejską a Królestwem Eruzejskim, które w odpowiedzi na pogwałcenie suwerenności terytorialnej wypowiada sąsiadowi wojnę.

Fabuła serii sięgającej czasów pierwszego PlayStation umiejscowiona jest w fikcyjnym świecie, który pod względem wielu szczegółów przypomina zwyczajną Ziemię. Pozwala to twórcom na dowolne popuszczanie wodzom fantazji. Maszyny wzorowane na oryginalnych mogą się dzięki temu śmiało przeplatać z wycofanymi z produkcji prototypami czy kompletnie odjechanymi brońmi, stanowiącymi wyłącznie fantazję autorów.

ace combat 7 skies unknown

Jest to jeden z czynników, które odpowiadają za sukces cyklu. Mimo iż Ace Combat nie należy w Polsce do najpopularniejszych franczyz, produkcje Bandai Namco zdążyły sobie wyrobić na rynku gier niezłą renomę. Od ukazania się pierwszej części w 1995 roku, kolejne tytuły związane z marką Ace Combat sprzedały się w ponad 14 milionach egzemplarzy.

Jak najdalej od symulatora

Gry lotnicze kojarzą nam się przede wszystkim z realizmem. Któż nie zna starej, popkulturowej kliszy, w myśl której wyszkolony na joysticku geek w krytycznym momencie może poprowadzić do lądowania olbrzymiego boeinga? Cóż, jeśli podczas waszego lotu fantazja ta musiałaby się urzeczywistnić, figurant lepiej niech nie ma za sobą doświadczenia z serią Ace Combat. Czemu?

ace combat 7 skies unknown

Twórcy stawiają tu przede wszystkim na rozrywkę. Podobnie jak poprzednie części cyklu, również Ace Combat 7: Skies Unknown będzie uciekał jak najdalej od skojarzeń z symulatorem. Trudniejsze sekwencje pojawiają się w grach z serii AC przede wszystkim jako urozmaicenie mechaniczne, mające podnieść nieco poprzeczkę. Tak naprawdę chodzi jednak o zabawę pełną strzałów, wybuchów, akrobacji oraz ogólnie pojętego dynamizmu. W połączeniu z monumentalną, umiejętnie prowadzoną fabułą, czyni to z japońskiego tytułu produkt rozrywkowy na najwyższym możliwym poziomie.

Ace Combat 7: Skies Unknown – technikalia

Gra najłatwiej klasyfikująca się jako lotnicza gra zręcznościowa typu arcade wyjdzie na rynek w dwóch turach: 18 stycznia 2019 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a 1 lutego na komputery PC. Za produkcję odpowiada studio Project Aces – dywizja wydawcy, czyli Bandai Namco Entertainment, wydzielona do prac nad kolejnymi tytułami z serii. Za dystrybucję Ace Combat 7: Skies Unknown w Polsce odpowiada z kolei Cenega.

Wymagania wersji PC:

Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel Core i3-7100
Pamięć RAM: 4 GB RAM
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 750 Ti / GTX 1050 2 GB
Wersja DirectX: 11
Miejsce na dysku: 60 GB
System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel Core i5-7500
Pamięć RAM: 8 GB
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB
Wersja DirectX: 11
Miejsce na dysku: 60 GB
System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 8.1 / 10

Zobacz także:
Get Packed (Google Stadia exclusive)
Baza gier, 8 Cze 2019
Gylt (Google Stadia exclusive)
Baza gier, 8 Cze 2019
Layers of Fear 2 (PS4, Xbox One, PC)
Baza gier, 14 maja 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o