Anthem

(PlayStation 4, Xbox One, PC)
0/5.0 z 0 ocen

Anthem

Strzelanka, RPG, Online
BioWare
22 lutego 2019
Electronic Arts

Kanadyjskie studio BioWare to specjaliści od strzelanek osadzonych w intrygujących realiach. Zabierali nas już do światów rodem z dark fantasy czy science-fiction. Tym razem czekamy na premierę Anthem - gry jak z najlepszego horroru, będącej idealnym miksem z filmem akcji.

Obca planeta i gigantyczny fort, w którym ludzkość ukrywa się przed potworami to kolejne interesujące tło dla klasycznej strzelanki TPP. Gra jest mieszanką kooperacji i MMO, z elementami RPG.

Świat gry możemy przemierzać sami, ale oczywiście największą frajdą będzie walka w drużynie. Trafiamy na odległą planetę porzuconej przez pradawnych bogów w czasie jej tworzenia. W tych warunkach mamy co najmniej dwa główne cele. Pierwszym jest oczywiście obrona przed wrogą fauną i florą tego dziwnego świata. Drugim odnalezienie potężnego artefaktu zwanego “potęgą hymnu”.

Daje on moc kreacji, a więc jest też idealnym narzędziem walki z bestiami grasującymi po okolicy. Gracze mogą zostać obrońcami rasy ludzkiej, ale i buntownikami, chcącymi zagarnąć boskie siły dla siebie. Oprócz klasycznej walki w czasie rozgrywki czekają nas też wyzwania nieobce prawdziwym odkrywcom. Świat stworzony przez BioWare, choć wrogi, jest też ciekawy i przebogaty, a im głębiej się w niego zapuścimy, tym więcej czeka nas niespodzianek.

Grę zaczynamy od stworzenia wolnego strzelca, czyli postaci, którą będziemy rozwijać w czasie rozgrywki. Za każdą zwycięską walkę dostajemy punkty doświadczenia, które bezpośrednio przekładają się na nasze umiejętności oraz uzbrojenie. To drugie jest kluczowe dla skuteczności naszej walki. W grze mamy do dyspozycji cztery rodzaje pancerzy klasy Javelin, które możemy modyfikować według własnych potrzeb i preferencji. Co z kolei przełoży się bezpośrednio na naszą siłę i mobilność.

Świat Anthem, który widzimy z perspektywy osoby trzeciej jest wspólny. Dzielimy go z innymi graczami, łącząc się w drużyny i walcząc z potworami. Miejscem indywidualnym jest nasza baza. Możemy tu poznawać fabułę i otrzymywać zadania. Na razie twórcy nie dodali trybu PvP, ale niewykluczone, że pojawi się on w przyszłości.

Po ukończeniu misji fabularnych otrzymamy dostęp do kolejnych zadań - wyzwań oraz walk z bossami, w ramach przejmowania twierdz.

Anthem- wymagania sprzętowe

Sprawdziliśmy minimalne i zalecane wymagania do gry na PC-towców


 • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)

 • PROCESOR: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-6350

 • PAMIĘĆ RAM: 8 GB

 • KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X

 • PAMIĘĆ KARTY GRAFICZNEJ: 2 GB

 • MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 50 GB

 • DIRECTX: DirectX 11


 • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)

 • PROCESOR: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz

 • PAMIĘĆ RAM: 16 GB

 • KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 1060/RTX 2060, AMD RX 480

 • PAMIĘĆ KARTY GRAFICZNEJ: 4 GB

 • MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 50 GB

 • DIRECTX: DirectX 11FIFA 20 FUT: karty Road to the Final już dostępne!

Znamy już pierwszych siedemnastu zawodników eventu Road to the Final w FIFA 20. Karty RTTF z trybu FUT będą miały podnoszone statystyki za każdym razem, gdy klub danego zawodnika awansuje.

Star Wars Jedi i cztery inne premiery tygodnia 11-17.11.2019

Last Labyrinth, Pokemon Sword and Shield, Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon), Terminator: Resistance oraz Jumanji: The Video Game - to najciekawsze gry, które ukażą się na rynku w tym tygodniu.

Twoje Komiksy: Garfield, Tom i Jerry, Smerfy, Popeye, Lucky Luke

W niniejszym artykule przypominamy serię gier Twoje Komiksy – w których zadaniem użytkownika jest stworzyć komiks z takimi bohaterami jak Garfield, Tom i Jerry czy Smerfy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o