Assassin’s Creed Valhalla. Aktualizacja 1.1.1 już dostępna

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.01.2021, 13:18 Aktualizacja: 15.01.2022, 13:18
Premierowy stan Assassin’s Creed Valhalla nie był zbyt zadowalający – gra zmagała się z ogromnymi problemami technicznymi i optymalizacyjnymi, a liczba błędów potrafiła skutecznie uprzykrzyć rozgrywkę. Ubisoft zapowiedział wprowadzenie poprawek i wygląda na to, że powoli realizuje on swoją wizję. Od 13 stycznia posiadacze gry mogą pobierać dużą aktualizację z numerkiem 1.1.1, która poprawia liczne błędy i usprawnia działanie produkcji.
0 Udostępnień

Wikińskie poprawki

Doskonały start Valhalli (przynajmniej pod względem liczby graczy na czas premiery) przyćmiła ogromna liczba błędów i to na wszystkich platformach. W recenzji Dominika, który grał na podstawowym Xboksie One, przeczytacie o rozczarowaniu całą tą zaistniałą sytuacją, bo o ile sama gra jest całkiem niezła, to jej stan pozostawia wiele do życzenia. Ubisoft zapowiedział naprawę produkcji, a kolejne aktualizacje pojawiały się regularnie, poprawiając całokształt.

Zdaje się jednak, że dopiero teraz – ponad trzy miesiące po premierze – możemy mówić, że Assassin’s Creed Valhalla doczekał się naprawdę solidnych poprawek. Aktualizacja 1.1.1 eliminuje przede wszystkimi błędy m.in. te z niewidzialnymi postaciami niezależnymi, a do tego poprawia zachowania naszych przeciwników. Od teraz żwawiej mają oni reagować na zachowania Eivor i dostosowywać się do jej lub jego akcji (np. podczas skradania).

Usunięto również postaci “wchodzące” w budynki lub inne fizyczne obiekty, a na dokładkę wprowadzono poprawki w interfejsie. Pełna lista zmian znajduje się na stronie gry, ale warto tutaj wspomnieć o dodaniu osiągnięć dla graczy pecetowych. Tuż po starcie gry społeczność dość żywiołowo zareagowała na brak tego aspektu w nowej usłudze Ubisoftu, o której pisałem jeszcze w październiku.

Aktualizacja na poszczególnych platformach zajmuje:

  • Xbox Series X|S – 7,5 GB
  • Xbox One – 6,6 GB
  • PlayStation 5 – 2 GB
  • PlayStation 4 – od 2 do 3 GB (zależnie od regionu)
  • PC – 6,5 GB
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments