Hanna Łozowska – dziennikarka, reportażystka, doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Naukowo zajmuje się najnowszym polskim reportażem literackim i procesami komunikacyjnymi w mediach społecznościowych. Pracowała w mediach regionalnych, obecnie współpracuje z Zagrano.pl i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na co dzień organizatorka spotkań autorskich i koordynatorka wojewódzka Dyskusyjnych Klubów Książki w Pomorskiem. Absolwentka warsztatów reporterskich „Metafora Faktu” prowadzonych przez Włodzimierza Nowaka, członkini Komisji Dziennikarek i Dziennikarzy.
Ktokolwiek widział schemat cyklu przemocowego, natychmiast rozpozna, jak Pantera buduje przywiązanie i próbuje rekompensować krzywdzące zachowania, na przykład odwracając od nich uwagę.
W Polsce, w tłumaczeniu Kamili Kowerskiej, Lżejsza od swojego cienia ukazuje się nakładem wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy. Green pracowała nad nią 5 lat.
Przewrotność losu, postmodernistyczny absurd to w narracji Jakuba Topora katalizatory wydarzeń. Czytelnik wie więcej niż bohaterowie i od początku przeczuwa, co stanie się dalej...
Opublikowana w Polsce nakładem Wydawnictwa Marginesy, a tłumaczona przez Marcina Wróbla, powieść graficzna Tetris. Ludzie i gry to dokumentalna opowieść o okolicznościach powstania gry i zawiłościach związanych z wędrującymi, między gigantami na multimedialnym rynku, prawami majątkowymi.
Clowes puszcza czytelnikowi oko w dwójnasób. Linearność formy jest dość poszatkowana. Najważniejsze dzieje się „poza kadrem”. Te swoiste uskoki, to wydarzenia, których możemy się jedynie domyślać.
Piękna ciemność to wciągająca i epicka w sferze wizualnej opowieść, niepokojąca od pierwszych plansz. Autorzy przeplatają ze sobą narracje, zmuszając do szukania metafor i znaczeń.
" Mamy też w głowach mit na temat pracy, że powinniśmy się w niej spełniać. Prezydentura Ronalda Reagana czy premierostwo Margaret Thatcher narzucały narracje całemu Zachodowi, że człowiek tworzy swój własny los. "