Hanna Łozowska

Redaktor

Hanna Łozowska – dziennikarka, reportażystka, doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Naukowo zajmuje się najnowszym polskim reportażem literackim i procesami komunikacyjnymi w mediach społecznościowych. Pracowała w mediach regionalnych, obecnie współpracuje z Zagrano.pl i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na co dzień organizatorka spotkań autorskich i koordynatorka wojewódzka Dyskusyjnych Klubów Książki w Pomorskiem. Absolwentka warsztatów reporterskich „Metafora Faktu” prowadzonych przez Włodzimierza Nowaka, członkini Komisji Dziennikarek i Dziennikarzy.

Skontaktuj się ze mną

Posty użytkownika Hanna Łozowska:

Opublikowana w Polsce nakładem Wydawnictwa Marginesy, a tłumaczona przez Marcina Wróbla, powieść graficzna Tetris. Ludzie i gry to dokumentalna opowieść o okolicznościach powstania gry i zawiłościach związanych z wędrującymi, między gigantami na multimedialnym rynku, prawami majątkowymi.

Clowes puszcza czytelnikowi oko w dwójnasób. Linearność formy jest dość poszatkowana. Najważniejsze dzieje się „poza kadrem”. Te swoiste uskoki, to wydarzenia, których możemy się jedynie domyślać.

Piękna ciemność to wciągająca i epicka w sferze wizualnej opowieść, niepokojąca od pierwszych plansz. Autorzy przeplatają ze sobą narracje, zmuszając do szukania metafor i znaczeń.

" Mamy też w głowach mit na temat pracy, że powinniśmy się w niej spełniać. Prezydentura Ronalda Reagana czy premierostwo Margaret Thatcher narzucały narracje całemu Zachodowi, że człowiek tworzy swój własny los. "