Batman świadkiem upadku Gotham w albumie #76

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 6.08.2019, 15:00 Aktualizacja: 6.08.2019, 15:00
Zmaganie się z własnymi słabościami jest nieodłączną częścią superbohaterskich fabuł, ale Tom King pragnie to zrobić jak nikt inny, orząc Gotham i obrońcę miasta wzdłuż i wszerz. Zobacz plansze z Batman #76 i dowiedz się, jak wyglądało będzie City of Bane.
9 Udostępnień

Tom King przygotowuje swojego Batmana do wielkiego finału

Obsypany czterema niezwykle istotnymi statuetkami w Nagrodach Eisnera 2019 Tom King („best writer”, „best limited series”, „best short story” oraz „best graphic album—reprint”) przygotowuje pisaną na potrzeby DC Comics historię o Batmanie na wielki finał. Jak informowaliśmy w newsie o jego nowym projekcie (Batman/Catwoman), czeka nas jeszcze tylko dziesięć zeszytów jego autorstwa z serii wydawanej w ramach kolekcji DC Odrodzenie.

Zapowiedziany na 7 sierpnia 2019 roku Batman #76 został zaprezentowany przez DC Comics na kilku przykładowych planszach. Dość niezłe pojęcie na temat losów Człowieka-Nietoperza, które zgotował dla herosa Gotham Tom King jako scenarzysta Batmana, dają nam również fabularne zapowiedzi autora.

Co zobaczymy w Batmanie #76 Toma Kinga?

W miniopowieści City of Bane, do której przynależy album Batman #76, Mroczny Rycerz nadal będzie zmagał się ze swoimi słabościami. Porzucony przed ołtarzem Bruce Wayne trafi jednak także na wroga z krwi i kości, którym będzie tytułowy Bane. – W prawdziwym świecie musisz czasami pokazać swoje słabości, prawdziwy świat wymaga od ciebie, abyś od czasu do czasu na kimś polegał, popełniał błędy i je naprawiał – mówił przed kilkoma miesiącami o swoim Batmanie Tom King. Oznacza to, że Batman po raz kolejny nauczy się wiele o swoim człowieczeństwie!

Czy wizja Batmana zmagającego się nie tylko z potężnym przeciwnikiem, który zawładnął Gotham, ale również z własną niedoskonałością, przypada wam do gustu? A może fajniejszy był dla was szalony człowiek-nietoperz z recenzowanego przez Zagrano Batman Metal lub Mroczny książę z bajki, który ukazał się w czerwcu w komiksach Egmontu?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments