Batman: Detective Comics z nowym logo. Jest znośnie?

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 2.04.2019, 10:39 Aktualizacja: 2.04.2020, 10:39
Pierwszy raz od 2003 roku Batman: Detective Comics doczekało się nowego logo. Świeżą identyfikację wizualną zostanie obdarzony najnowszy album #1001, którego premiera zapowiedziana jest w Stanach Zjednoczonych na 10 kwietnia. Jak podobają wam się trzy kolory nowego logo: czarny, żółty i niebieski?
batman detective comics nowe logo
12 Udostępnień

Batman ma już osiemdziesiąt lat

Choć może być w to ciężko uwierzyć, komiksy o Batmanie mają za sobą osiemdziesięcioletnią historię. Seria Detective Comics jest nie tylko najdłużej wydawaną serią komiksową w Stanach Zjednoczonych, ale również tytułowym produktem jednego z dwóch największych wydawców superbohaterskich komiksów – DC Comics. Przez lata do naszej wiedzy o Batmanie dokładali się kolejni rysownicy i scenarzyści, żeby wspomnieć chociaż Norma Breyfogle’a zmarłego w 2018 roku.

Mimo stałych zmian w składzie artystów odpowiedzialnych za kolejne albumy (ostatnio odpowiedzialność rysowania Action Comics powierzona została Szymonowi Kudrańskiemu), flagowe komiksy DC utrzymują wysoki poziom i nie boją się odważnie patrzeć w przyszłość. Jedną z oznak kreatywnego mindsetu jest w przypadku komiksów superbohaterskich stałe dopracowywanie stylistyki. W kolejnym wydaniu Batman: Detective Comics #1001 ujrzymy więc nowe logo.

Nowe logo Batman: Detective Comics zapowiedziane przez DC

Nowe logo albumów z serii Batman: Detective Comics (które na żywo amerykańscy czytelnicy komiksów odnajdą w kwietniowym wydaniu albumu opatrzonym znaczkiem #1001) będzie zaprezentowane już 10 kwietnia w tomie opracowanym przez Petera Tomasiego, Brada Walkera, Andrew Hennesseya, Nathana Fairbairna oraz Roba Leigha. Jego wygląd na Batman: Detective Comics #1001 ukazany został już kilka akapitów wyżej, a tak prezentuje się w pełnej krasie:

batman detective comics nowe logo

Podczas osiemdziesięcioletniej historii, Batman w Detective Comics doczekał się przez dekady więcej niż tuzina nowych logo. Obecne logo, będące elementem identyfikacji wizualnej Detective Comics od 2003 roku, pojawiło się po raz ostatni w zeszłą środę, gdy Detective Comics #1000 trafiło na półki – mówili przedstawiciele DC Comics po ogłoszeniu dokonanym na panelu DC Celebrates 80 Years of Batman Comics podczas WonderConu w Kalifornii. Uważacie, że godnie uczcili milowy jubileusz?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ditto
Ditto
5 lat temu

Takie pytanko niezwiązane z artykułem, ale nie ma gdzie napisać. Czy redaktor Małysa to ta sama osoba co Łysiak? Po twarzy nie kojarzę, ale styl pisania wydaje mi się podobny.

Michał Krawiel
Admin
5 lat temu
Reply to  Ditto

Tak 🙂