Battle royale od FromSoftware? To może być hit!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 10.03.2019, 18:24 Aktualizacja: 10.03.2020, 18:24
Mistrzowie ukonstytuowanego przez siebie gatunku zabiorą się za rewolucję w grach sieciowych? To mógłby być prawdziwy hit! Battle royale od FromSoftware brzmieć może jak mrzonka i nierealna fantazja, ale Hidetaka Miyazaki, prezes japońskiego koncernu, nie wyklucza takiej możliwości.
battle royale od fromsoftware sekiro
0 Udostępnień

Mistrzowie w swoim gatunku

Tematowi historii studia FromSoftware poświęciliśmy ostatnio cały artykuł. Z racji zbliżającej się premiery Sekiro: Shadows Die Twice znów chce nam się myśleć, mówić i pisać o gatunku ukonstytuowanym przez japońskiego dewelopera. Nieprzypadkowo zręcznościowe gry akcji, w których głównym zadaniem gracza jest przemierzanie kolejnych lokacji i mierzenie się z zastępami wrogów oraz mocno dokokszonymi bossami, noszą miano soulslike.

sekiro shadows die twice 2

To właśnie wydane w 2011 roku Dark Souls stało się dziełem kanonicznym. Zebrane wcześniej doświadczenia pozwoliły twórcom doprowadzić swój kunszt do perfekcji, a wynik ich pracy jest do dziś wzorcem jeżeli chodzi o zręcznościowe gry akcji. – Cała seria Souls okazała się największym sukcesem FromSoftware. Gry zostały bardzo ciepło przyjęte przez graczy i recenzentów. Średnie ocen tych tytułów na Metacritic oscylują wokół 90/100, więc możemy mówić o tytułach naprawdę wybitnych, a przy tym bardzo wyrównanym poziomie całej serii. Produkcje zgarnęły też tytuły Gry Roku i RPG Roku – pisał we wspomnianym artykule Piotr Binkowski.

Tym razem japońskie studio może zrewolucjonizować kolejny gatunek, i tak będący już przełomowym. Co powiedzielibyście na battle royale od FromSoftware?

Battle royale od FromSoftware? To możliwe!

Battle royale jest zdecydowanie najgorętszym terminem gamingowym ostatniego roku. Sieciowe rozgrywki, polegające na wrzuceniu kilkunastu czy kilkudziesięciu graczy na stale zmniejszającą się mapę, zrewolucjonizowały rynek multiplayerowych shooterów. Niebywały sukces Fornite’a i szybkie doścignięcie tego tytułu pod względem liczby graczy przez PUBG sprawiły, że kolejni deweloperzy chcą wykroić z tego tortu swój kawałek. Potencjalną możliwość stworzenia battle royale przez FromSoftware zapowiedział właśnie prezes japońskiego koncernu.

Zawsze jest taka możliwość. Te gry dają naprawdę wiele zabawy. Interesujemy się sposobami, w jakie to osiągają. Gdybyśmy takie coś stworzyli, mogłoby to być nieco inne, ale zdecydowanie jesteśmy zainteresowani i taka możliwość jest w przyszłości prawdopodobna. Pewnego dnia bardzo chcielibyśmy tego spróbować – cytuje prezesa Hidetakę Miyazakiego brytyjski Telegraph.

sekiro shadows die twice pokazy

Jednoosobowe gry akcji nie wydają się rzadkością w obecnych czasach. O ile Devil May Cry 5 ma kilka elementów sieciowych, ostatecznie pozostaje tytułem skupionym na rozgrywce dla jednego gracza. Jest też God of War czy Spider-Man. W branży potrzeba zróżnicowania. Niezależenie od tego, nad czym FromSoftware obecnie pracuje, potrzebujemy ludzi robiących battle royale i tych tworzących gry single-player. Naszym zdaniem to różnorodność pcha wszystkich do przodu – zaznaczył Miyazaki.

Mogą to być zwyczajne rozważania osoby siedzącej w środowisku i kurtuazyjnie doceniającej obecne trendy, jednak battle royale od From Software z pewnością rozgrzałoby miliony graczy. Co powiedzielibyście na to, aby bossowie z Sekiro: Shadows Die Twice przyjęli kształt innych graczy?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments