PUBG Mobile w końcu zaczyna rozdawać karty

Michał Małysa Gry Publikacja: 21.12.2018, 6:52 Aktualizacja: 8.02.2020, 12:07
Najpierw cię ignorują, a później wygrywasz? Tak właśnie mogą myśleć twórcy PUBG Mobile, które zrównało się właśnie liczbą graczy z niedoścignionym dotychczas Fortnite'em. O jakich dokładnie liczbach mowa i co przekonać może graczy do PlayerUnknown's Battleground?
pubg mobile
0 Udostępnień

Niemożliwe? A jednak

W fejsbukowych komentarzach pod newsem o premierze PUBG na PlayStation 4 zastanawialiście się, czy jakakolwiek gra battle royale ma szansę doścignąć Fortnite. Cóż, pierwszy krok na tej drodze właśnie został wykonany. PUBG Mobile osiągnął właśnie liczbę dwustu milionów użytkowników. W obu grach codziennie loguje się ponad trzydzieści milionów graczy!

Co ciekawe, liczby te nie obejmują graczy z Chin. Zważywszy na to, że PlayerUnknown’s Battleground na urządzenia przenośne pojawiło się w Państwie Środka znacznie wcześniej niż konkurent i jest przez to odpowiednio popularniejsze, mobilny Fortnite może być tak naprawdę w tyle!

Co przemawia za PUBG?

Nie zamierzamy stawać po żadnej stronie barykady – tort gier skupionych na battle royale jest na tyle duży i sycący, że nie ma sensu kłócić się o każdy jego kawałek. Tym bardziej, że jako fani olbrzymich produkcji z segmentu AAA równie gorąco kibicujemy Call of Duty: Black Ops 4 oraz zapowiedzianemu na wiosnę dodatkowi battle royale do Battlefield V. Co jednak sprawia, że masa graczy przedkłada PUBG Mobile oraz wersje stacjonarne nad największego konkurenta?

pubg na playstation

PUBG charakteryzuje się poważniejszą grafiką – kartonowa stylistyka Fortnite nie każdemu przypadnie do gustu. W PUBG większa jest przestrzeń rozgrywki, co oznacza, że do kolejnych rozgrywek trzeba się nieco dłużej przygotowywać, ale na jednej z dwóch map pokonujemy znacznie większe dystanse. Wpływa to także w oczywisty sposób na długość pojedynczych bitew. Co więcej, Fortnite stanowi raj dla casualowców – zdobywanie kolejnych broni czy strzelanie jest o wiele mniej wymagające niż w przypadku PUBG.

Wybór pomiędzy obiema grami sprowadza się więc do preferowanego stylu rozgrywki. Gracze lubiący luźniejsze produkcje raczej pokuszą się na szybką i kolorową partyjkę w Fortnite, podczas gdy ci szukający wyzwań spojrzą w tym samym czasie na PUBG. Jednemu rybki, drugiemu akwarium.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments