Blair Witch od Bloober Team Najlepszą grą na CEEGA

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.12.2020, 8:32 Aktualizacja: 10.12.2021, 13:45
Zwieńczeniem Poland & Friends, festiwalu promującego gry z środkowowschodniej Europy, było rozdanie nagród w ramach plebiscytu CEEGA. To stosunkowo nowa inicjatywa, jednak w odróżnieniu od takiego The Game Awards, przyznawane nagrody naprawdę pomagają niezależnym twórcom dotrzeć do szerszego grona użytkowników. W tym roku najlepszą grą okazało się Blair Witch od krakowskiego Bloober Team, ale to nie jedyna polska gra, jaka została wyróżniona w ramach CEEGA.
blair witch gra 2019
0 Udostępnień

Łącznie wyróżniono aż cztery rodzime produkcje

Świat elektronicznej rozrywki z wypiekami na twarzy czeka na rozdanie nagród na The Game Awards, jednak wcześniej dowiedzieliśmy się, które gry są najlepsze w środkowowschodniej Europie. CEEGA jest stosunkowo świeżą inicjatywą, ale została ona szczególnie doceniona przez twórców niezależnych, którzy nie zawsze mają odpowiednią siłę przebicia (głównie ze względu na ograniczone środki przeznaczane na marketing). W tym roku ze względu na pandemię koronawirus CEEGA zostało połączone ze steamowym festiwalem, o którym pisałem niedawno tutaj.

W tym roku aż w czterech z ośmiu kategorii zostały wyróżnione polskie gry, wliczając w to najlepszą produkcję – tą zostało Blair Witch od Bloober Team (nasza recenzja), które teraz przygotowuje się do wydania kolejne produkcji, The Medium. Carriona z kolei doceniono za design (recenzję Tomka Pstrągowskiego możecie przeczytać tutaj), a Chernobylite od The Farm 51 doczekał się pochwał w dziedzinie wykorzystanych technologii. W kwestii narracji niedościgniony okazał się Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (tutaj również odsyłam do naszej recenzji autorstwa Grzegorza Ćwielucha).

Poniżej pełna lista zwycięzców na CEEGA:

  • Najlepsza gra – Blair Witch (Bloober Team)
  • Najlepsza gra mobilna – Pilgrims (Amanita Design)
  • Najlepsza technologia – Chernobylite (The Farm 51)
  • Najlepsza oprawa wizualna – Creaks (Amanita Design)
  • Ukryty Diament – No one lives under the lighthouse (Sowoke Entertainment Bureau)
  • Najlepsza narracja – The Masquerade – Coteries of New York (Draw Distance)
  • Najlepszy design – Carrion (PhobiaGame Studio)
  • Najlepsza oprawa dźwiękowa – Yaga (Breadcrumbs)
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments