Call of Duty Warzone: grube miliony graczy po pierwszym dniu!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2020, 10:52 Aktualizacja: 12.03.2021, 11:04
Wybuchowy start Apex Legends jest niczym w porównaniu do popularności, jaką cieszy się battle royale oparte na Modern Warfare. Call of Duty Warzone zebrało w pierwszych dwudziestu czterech godzinach od premiery całe rzesze graczy. W takiej masie dobrze mieć dostęp do battle passa. Sprawdź szczegóły karnetu bojowego w Warzone!
sukces call of duty warzone
13 Udostępnień

6 mln graczy dzień po premierze Call of Duty Warzone!

Już dzień po premierze Call of Duty Warzone producenci gry świętować mogą spory sukces. Okazuje się, że nowa darmowa gra battle royale rozwija się znacznie lepiej niż konkurencja w analogicznym czasie po premierze. O ile trudno wyrokować, czy na popularność produkcji opartej na Call of Duty: Modern Warfare wpływa pandemia koronawirusa, jedno jest pewne – liczby stojące za Warzone są olbrzymie. Poinformowano o tym na oficjalnym Twitterze gry.

call of duty warzone zebralo 6 mln graczy w pierwszym dniu

Dla porównania, Fortnite do osiągnięcia 10 milionów graczy potrzebował dwóch tygodni, a w analogicznym czasie dwudziestu czterech godzin Apex Legends (gra podawana często za wzorcowy przykład wybuchowego startu) zebrał  2,5 miliona użytkowników. Liczba graczy Call of Duty Warzone robi wrażenie, a jak słusznie zauważyli producenci – to dopiero początek.

Jeżeli się wciągnęliście, zainteresuje was battle pass

Tryb battle royale przedstawiany jest jako oddzielna gra, głównie ze względu na swój darmowy charakter, jednak jest częścią gry funkcjonującej na rynku już od jakiegoś czasu. Trwa właśnie 2. sezon Call of Duty Modern Warfare, więc fani produkcji Infinity Ward mogli porządnie przygotować się na wieloosobowe rozgrywki zbierające do 150 graczy. Przede wszystkim zbierając walutę dostępną w grze. Za 1000 CoD Points wykupić można bowiem w Call of Duty Warzone battle pass, czyli karnet bojowy.

Na co liczyć możemy w przypadku nabycia go? To przede wszystkim:

  • 100 poziomów nowej zawartości do odblokowania,
  • dwie nowe bronie podstawowe: GRAU 5.56, lekka, przystosowana do walki manewrowej broń z olbrzymim potencjałem, a także STRIKER 45, potężny PM o dużym zasięgu,
  • nowy operator Ghost, doskonale znany wszystkim fanom podserii Modern Warfare,
  • możliwość zdobycia 1300 punktów CoD, które wydać możemy później na kolejny battle pass,
  • legendarne, epickie i rzadkie schematy broni,
  • skórki operatora z legendarnym i epickim sprzętem,
  • 80 dodatkowych przedmiotów kosmetycznych.

Oprócz podstawowej wersji karnetu bojowego dostępny jest także zestaw za 2400 CoD Points, który oprócz dodatków związanych z battle passem umożliwia również pominięcie pierwszych dwudziestu poziomów. Przy 6 milionach graczy w dobę tego typu oferty mikrotransakcyjne rozchodzić będą się w mig!

Grafika: Infinity Ward.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments