Cyberpunk 2077. Czy nowa strategia CD Projektu zatrzyma falę odejść?

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 23.03.2021, 11:11 Aktualizacja: 25.03.2022, 10:27
Po ciężkiej premierze Cyberpunka 2077 CD Projekt nie ma lekkiego życia, a działania warszawskiej spółki i spadający kurs cen akcji spowodowały niepokój inwestorów. Tym samym zarząd opracował nowy plan działania, z którym podzieli się ze światem już w przyszłym tygodniu. Ponadto ze studia odszedł Andrzej Zawadzki, jeden z głównych projektantów rozgrywki Cyberpunka 2077.
0 Udostępnień

Nowy plan CD Projektu

Tuż po oficjalnej premierze Cyberpunk 2077, gdy okazało się, że stan najnowszej gry CD Projektu nie jest zadowalający (zwłaszcza na konsolach poprzedniej generacji, ale na komputerach też nie wyglądało to zbyt różowo), CD Projekt zorganizował serię konferencji z inwestorami, by uspokoić nastroje. Na niewiele się to jednak zdało i 8 dni po rozpoczęciu sprzedaży Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store’a, a w sklepie Microsoftu pojawiło się wyraźne ostrzeżenie, że gra może nie działać dobrze na Xboksach One. Po tych wydarzeniach warszawska spółka zapowiedziała, że w pierwszym kwartale 2021 roku przedstawi szczegółowy plan i wygląda na to, że zamierza dotrzymać słowa.

Zarząd spółki opublikował krótki komunikat, zgodnie z którym na najbliższej telekonferencji z inwestorami, zaplanowanej na wtorek, 30 marca o godzinie 18:00, przedstawiona zostanie strategia działania na najbliższe lata. Duża część spotkania z pewnością zostanie poświęcona naprawie wizerunku po zamieszaniu związanym z Cyberpunk 2077 czy też poprawy jakości samej gry (zapowiedź patcha 1.2 nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem wśród graczy). Ze strony inwestorów z pewnością nie zabraknie pytań odnośnie do cyberataku na wewnętrzną infrastrukturę CD Projektu, a niewykluczone, że zarząd będzie się musiał odnieść do odejścia jednego z weteranów studia.

Tego samego dnia, w którym pojawił się komunikat zarządu, Andrzej Zawadzki, jeden z głównych projektantów rozgrywki Cyberpunk 2077, ogłosił odejście z CD Projekt Red. W studiu przepracował prawie 8 lat (zaczynał jako tester Wiedźmina 3 i dwóch dużych dodatków, czyli Serca z kamienia oraz Krew i Wino) i nie ogłosił jeszcze, czym zajmie się teraz. W normalnych warunkach odejście nie byłoby niczym niezwykłym, jednak ze względu na to, co działo się wokół studia, odejście Zawadzkiego może nie być jedynym, o jakim usłyszymy w najbliższym czasie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments