Cyberpunk 2077 jako karcianka również w przyszłym roku

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.08.2019, 10:00 Aktualizacja: 2.08.2020, 15:10
Wraz z premierą gry Cyberpunk 2077 zapowiedzianą na 16 kwietnia 2020 roku na rynek wyjdzie mnóstwo produktów, które zdyskontować mają olbrzymi hype nakręcony wokół tytułu CD Projekt. Jednym z z nich będzie fizyczna karcianka Cyberpunk 2077 - Afterlife: The Card Game.
cyberpunk 2077 jako karcianka
6 Udostępnień

W 2020 roku nie tylko Cyberpunk 2077. Będzie też karcianka

Mimo iż niedawne ogłoszenie o trzech Cyberpunkach okazało się nieporozumieniem, natychmiastowo sprostowanym przez prezesa CD Projekt, znamy już tytuł kolejnej produkcji osadzonym w tym świecie. Podobnie jak w przypadku gier z serii Wiedźmin, spin-offem Cyberpunk 2077 będzie karcianka. Tyle tylko, że tym razem przyjmie ona formę fizyczną.

Gra karciana Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game powstanie we współpracy z międzynarodowym producentem gier planszowych CMON!, singapurskiej spółki notowanej na giełdzie w Honk Kongu. Jak informuje oficjalna strona gry, karcianka wrzuci graczy w ciemne uliczki Night City, gdzie bezwzględne gangi spinają się z korporacjami w niekończącej się wojnie o pieniądze, potęgę i kontrolę.

Z klimatycznej notki wynika, że w grze wcielimy się w Fixerów, do których zadań należało będzie rekrutowanie cyberpunków, ekwipowanie ich w sprzęt i wysyłanie na misje. Dzięki temu zdobywali będą doświadczenie i zarabiali dla gracza street credit, który pozwoli powiększać przewagę nad przeciwnikiem i ostatecznie doprowadzi do zwycięstwa.

CD Projekt wierzy w przyszłość karcianek?

CD Projekt ma już doświadczenie w tworzeniu karcianek, czego najlepszym dowodem jest Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana. Była to świetna mini-gierka w obrębie trylogii, jednak jako oddzielny produkt nie poradziła sobie na rynku mimo licznych prób wskrzeszenia i odradzania. Tym razem projekt ma mieć formę wyłącznie fizyczną, dołączając do grona innych okołogrowych produktów w rodzaju książki Cyberpunk 2077.

Na chwilę obecną nie wydaje się, aby Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game miało przyjąć formę kolekcjonerskiej gry karcianej. Rynek karcianek na żywo zdominowany jest przez Magic: the Gathering (przed kilkoma dniami zapowiedziany został kolejny dodatek do MtG Throne of Eldraine) i trudno byłoby na nim coś jeszcze ugrać. Widoczne na grafice promocyjnej pudełko sugeruje, że będzie to produkt jednorazowy i sprzedawany w całości, a nie oddzielnych boosterach.

Premiera karcianki Cyberpunk 2077 zapowiedziana została na przyszły rok. Przypomnijmy, że gra wideo na PlayStation 4, Xbox One oraz PC wyjść ma 16 kwietnia 2020 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments