Data premiery The Elder Scrolls VI ujawniona?

Michał Małysa Gry Publikacja: 29.10.2018, 7:23 Aktualizacja: 29.10.2018, 7:23
Choć nie wiadomo kiedy The Elder Scrolls VI będzie miało swoją premierę, kolejna część hitu Bethesdy z pewnością trafi dopiero na konsole nowej generacji. Zważywszy na fakt, że PlayStation 5 nie powinno pojawić się na rynku do końca przyszłego roku, ślepo obstawiać możemy najwcześniej 2020 r.
kiedy the elder scrolls VI
0 Udostępnień

Skąd wiemy, kiedy The Elder Scrolls VI będzie miało swoją premierę?

Ogłoszenie kolejnej części hitu Bethesdy na tegorocznych targach E3 było sporym zaskoczeniem. Studio wciąż pracuje w końcu nad naprawdę wielkimi projektami. Jeszcze w listopadzie do rąk graczy oddana zostanie wyłącznie multiplayerowa wersja Fallouta, którą mogliśmy niedawno obserwować w obszernym gameplayu. Następnym przebojem Bethesdy ma być tytuł z rozgrywką przeznaczoną dla jednego gracza – utrzymany w klimacie science-fiction Starfield. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że pytanie kiedy The Elder Scrolls VI trafi na rynek, jest dla twórców dość abstrakcyjne.

Na spekulacje postarali się odpowiedzieć w wywiadzie dla Gamespot dwaj przedstawiciele firmy: dyrektor marketingu Pete Hines oraz dyrektor ZeniMax Online Studios Matt Firor. – Najprostszym sposobem jest spojrzenie na kolejność ogłaszania tytułów. Najpierw był Starfield, dopiero później The Elder Scrolls VI. Możesz cofnąć się w czasie i policzyć lata pomiędzy kolejnymi premierami Bethesda Game Studios. Szybko domyślisz się, że nie ma co liczyć na The Elder Scrolls 6 w najbliższym czasie – wytłumaczył drugi z nich. – Nie wiem nawet, jak będzie wyglądał wtedy świat. Jestem jednak pewien, że do tego czasu nastanie inna generacja konsoli – uzupełnił.

Co wiemy o kolejnej generacji konsoli?

Jak na razie nie znamy dokładniejszej specyfikacji ani możliwości oferowanych przez konsole kolejnej generacji, ale jedno jest pewne – prace nad nimi ruszyły już pełną parą. Świadczą o tym chociażby ogłoszenia o pracę przy konsoli nowej generacji publikowane w branżowych portalach. Niedawno oficjalnie potwierdził to w wywiadzie z Financial Timesem Kenishiro Yoshida, chociaż odmówił określania na tym etapie następcy PS4 jako „PlayStation 5”. Nie określił również kiedy dokładnie możemy spodziewać się tego urządzenia, jednak pokusili się o to analitycy.

Hideka Yasuda z Ace Economic Research Institute spodziewa się PlayStation 5 pod koniec 2019 roku. Taka data będzie możliwa do osiągnięcia, jeśli na rynku będzie dostępna odpowiednia ilość wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych (MLCC). Chociaż ciężko nam określić czym one dokładnie są, używa się ich w wielu urządzeniach elektronicznych. Olbrzymia nadprodukcja kolejnych modeli smartfonów oraz naszpikowanych elektroniką samochodów sprawia, że premiera Playstation 5 może znacznie opóźnić się względem przewidywań analityków. Z tego powodu wiedza kiedy The Elder Scrolls VI będzie miało swoją premierę ma charakter o wiele „mniej” niż „więcej”.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments