Days Gone

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
gameplay days gone

Days Gone

Akcji
Bend Studio
26 kwietnia 2019
Sony Interactive Entertainment

Na tę grę czekamy już parę lat. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się bowiem w czerwcu 2016 roku. Czym w zasadzie jest produkcja Bend Studio? To trzecioosobowy sandbox w postapokaliptycznym świecie. Mieszanka przygody, akcji i starć z setkami zombie.

Days Gone rozgrywa się w świecie wyniszczonym przez pandemię wirusa, dokładnie w dwa lata po jej wybuchu. Oczywiście pod wpływem skażenia większość ludzi została zamieniona w bezmyślne zombie, zwane „freakers”. Nasz bohater to Deacon, członek motocyklowego gangu, a zarazem łowca nagród. Oprócz tego, że świat się rozpada, przeżywa on swój osobisty dramat, ponieważ utracił ukochaną. Co ciekawe celem nie jest tu ratowanie świata, lecz po prostu przetrwanie. Nasze wybory mają wpływ na kształtowanie się fabuły.

Podczas rozgrywki poznamy lepiej historię bohatera oraz świata przed wybuchem pandemii. Sama rozgrywka to typowy sandbox. Na obszernej mapie możemy wykonywać zadania i walczyć. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się starcia z freakersami. Zombiaki będą poruszać się całymi watahami, liczącymi nawet kilkaset stworów. W takim starciach poza zwykłym używaniem broni przyda się również taktyka i wykorzystywanie terenu. Do tego dochodzą umiejętności specjalne naszego bohatera. Dzięki nim możemy na przykład spowolnić czas podczas walki (czyli znany i lubiany bullet time) czy podświetlać wrogów i ważne przedmioty. W miarę postępu fabuły Deacon będzie się również uczył nowych rzeczy i rozwijał swoje umiejętności. Jak na sanbox przystało, otrzymamy rozbudowany system rzemiosła. Będziemy zbierać materiały i tworzyć przedmioty. A także ulepszać, zmieniać wygląd swojego motocyklu i dbać o odpowiedni poziom paliwa. Grę wyróżnia drobiazgowa grafika i realistyczna animacja. Wszystko to dzięki silnikowi Unreal Engine 4. W świecie gry zaimplementowano dynamiczny system pogodowy oraz cykl dnia i nocy. Warunki będą miały nie tylko znaczenie kosmetyczne. Stada freakersów posiadają bowiem własne potrzeby i różnie zachowują się o określonych porach.Battlefront 2 na Epic Games Store. Imponująca liczba pobrań gry

Według danych udostępnionych przez Electronic Arts, darmowego Battlefronta 2 na Epic Games Store pobrało aż 19 milionów osób. To doskonały wynik, zwłaszcza że sama gra nie miała łatwego startu.

Lust from Beyond. Data premiery, dziennik deweloperski i prolog na Steamie

Studio Movie Games Lunarium opublikowało pierwszą część dziennika deweloperskiego, w którym omawiana jest ich nowa produkcja, Lust from Beyond. Będzie to pierwszoosobowy horror psychologiczny.

Hyrule Warriors: Age of Calamity najlepiej sprzedającym się mosu Koei Tecmo

Koei Tecmo, wydawca zeszłorocznego Hyrule Warriors: Age of Calamity, poinformował, że gra przekroczyła 3,5-milionowy próg sprzedaży. Tym samym ma to być najszybciej sprzedająca się produkcja mosu od tej firmy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments