Dying Light 2 również na PlayStation 5!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 26.07.2019, 11:22 Aktualizacja: 26.07.2020, 11:32
Wcześniejsze deklaracje mówiły o grze na lata, która sprawi, że konsole obecnej generacji będą żywotne jeszcze długi czas. Teraz przedstawiciel Techlandu obiecał, że w Dying Light 2 zagramy też na PlayStation 5 czy Xbox Scarlett. Czujemy, że nowe konsole nabyć będzie warto naprawdę szybko!
4 Udostępnień

Dying Light 2 również na PlayStation 5

W udzielonym dla portalu Wccftech wywiadzie jeden z twórców zombiastycznego hitu polskiego studia Techland wypowiedział się na temat premiery Dying Light 2 w świetle informacji o PlayStation 5, które ukazać ma się mniej więcej w tym samym czasie. – Techland zawsze trzymał rękę na pulsie jeżeli chodzi o nowe zabawki! Żeby być bardziej dokładnym – tak, od początku produkcji planujemy uczynić z Dying Light 2 tytuł na obie generacje konsol – jasno podkreślił Paweł Rohleder, Chief Technology Officer w Techlandzie.

To ważna wypowiedź. Jak dotychczas przedstawiciele Techlandu określali Dying Light 2 grą na lata, sugerując przy tym, że niezbyt interesuje ich nowa generacja konsol. Ten nagły zwrot oznacza, że polska gra Dying Light 2 trafia do wąskiego jak na razie grona gier na PlayStation 5. Wśród innych tytułów, których spodziewać powinniśmy się również na konsolach nowej generacji, znajdują się chociażby Final Fantasy VII Remake czy Killzone.

Kiedy Dying Light 2 wyjdzie na rynek?

Premiera Dying Light 2 zaplanowana jest na wiosnę 2020 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony, za jej stworzenie odpowiada wrocławskie studio Techland. Poprzednia część brawurowej pierwszoosobowej gry akcji z elementami survival horroru oraz sekwencjami parkourowymi umiejscowiona była w mieście przypominającym Rio de Janeiro. Tym razem przeniesiemy się do Europy.

Gra wyjdzie na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Scarlett oraz PC.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments