Erica

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Erica

Thriller
Flavourworks
19 sierpnia 2019
Sony Interactive Entertainment

Erica została zapowiedziana już w 2017 roku. Gra ma ukazać się w tym roku, jednak dokładna data premiery nie została podana. Erica ma nieco przypomnieć o inicjatywie PlayLink, w której rolę kontrolerów pełnią smartfony.

Erica opowiada historię dziewczyny, która została skrzywdzona jako dziecko (o jaką krzywdę jednak chodzi, to nie wiadomo) i do której przeszłość wraca w dorosłym życiu. Pewnego dnia odzywa się do niej “dawny przyjaciel rodziny”, który uważa, że Erika może pamiętać fakty niezbędne do odnalezienia groźnego mordercy. To, czy mu zaufamy, zależy od naszych wyborów.

Erica ma wykorzystywać znaną już inicjatywą PlayLink - recenzowaliśmy ją m.in. w grze Wiedza to potęga: Dekady. Gracze zamiast padów używają swoich smartfonów lub tabletów, żeby dokonywać wyborów i podejmować proste akcje w świecie gry (np. przewrócenie kart książki). Do tego muszą tylko zainstalować bezpłatną odpowiednią do gry aplikację i dołączyć się do rozgrywki. Działanie PlayLinka chyba najlepiej pokazuje Hidden Agenda od twórców Until Down. W Erice gracz ma być zaangażowany średnio do 15-20 sekund. Prawdopodobnie możemy w tej grze spodziewać się QTE, które świetnie by pasowały do fabuły i sposobu rozgrywki. Gra dostępna będzie w trybie single player (w przeciwieństwie do np. Hidden Agenda, w której kilka osób mogło decydować o losie młodej policjantki), ale dzięki temu, że Erica ma tak bardzo przypominać film, to w doświadczeniu będzie mogła być udział właściwie nieograniczona liczba osób. Co prawda gracz będzie jeden, ale wrażenia z rozgrywki - z dokonywanych wyborów, z historii - mogą oglądać wszyscy. Nie będą mieli przy tym wrażenia, że są gdzieś poza tą historią - wystarczy, że wczują się w klimat. Co ciekawe Erica nie posiada grafiki generowanej przez konsolę. Na ekranie zobaczymy sceny z udziałem aktorów. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki gracze mają nie doświadczać nienaturalnych przejść i przerw podczas rozgrywki. Efekty wybrów mają być natychmiastowe i naturalne.Kiedy NiOh 2 wyjdzie na PC?

Premiera Nioh 2 już za chwilę. Zobacz kiedy ukaże się kolejna odsłona tej cenionej gry akcji RPG i czy ukaże się wersja na PC. Niestety, wszystko wskazuje na to, że wersja na komputery osobiste ukaże się ze znacznym opóźnieniem w stosunku do wersji na PS4.

Watch Dogs Legion [ZAPOWIEDŹ]. Nadciąga rewolucja!

Ubisoft zaprezentował na targach E3 innowacyjne Watch Dogs Legion, w którym wcielimy się w każdego NPC. Jak wygląda nowa mechanika kanadyjskiego oddziału i jaki ma wpływ na rozgrywkę?

Ghost of Tsushima [ZAPOWIEDŹ]. Piękny realizm

Podsumowujemy znane nam dotychczas informacje na temat Ghost of Tsushima, przygodowej gry akcji produkcji Sucker Punch Productions na konsole PlayStation 4.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o