Erica

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Erica

Thriller
Flavourworks
19 sierpnia 2019
Sony Interactive Entertainment

Erica została zapowiedziana już w 2017 roku. Gra ma ukazać się w tym roku, jednak dokładna data premiery nie została podana. Erica ma nieco przypomnieć o inicjatywie PlayLink, w której rolę kontrolerów pełnią smartfony.

Erica opowiada historię dziewczyny, która została skrzywdzona jako dziecko (o jaką krzywdę jednak chodzi, to nie wiadomo) i do której przeszłość wraca w dorosłym życiu. Pewnego dnia odzywa się do niej “dawny przyjaciel rodziny”, który uważa, że Erika może pamiętać fakty niezbędne do odnalezienia groźnego mordercy. To, czy mu zaufamy, zależy od naszych wyborów.

Erica ma wykorzystywać znaną już inicjatywą PlayLink - recenzowaliśmy ją m.in. w grze Wiedza to potęga: Dekady. Gracze zamiast padów używają swoich smartfonów lub tabletów, żeby dokonywać wyborów i podejmować proste akcje w świecie gry (np. przewrócenie kart książki). Do tego muszą tylko zainstalować bezpłatną odpowiednią do gry aplikację i dołączyć się do rozgrywki. Działanie PlayLinka chyba najlepiej pokazuje Hidden Agenda od twórców Until Down. W Erice gracz ma być zaangażowany średnio do 15-20 sekund. Prawdopodobnie możemy w tej grze spodziewać się QTE, które świetnie by pasowały do fabuły i sposobu rozgrywki. Gra dostępna będzie w trybie single player (w przeciwieństwie do np. Hidden Agenda, w której kilka osób mogło decydować o losie młodej policjantki), ale dzięki temu, że Erica ma tak bardzo przypominać film, to w doświadczeniu będzie mogła być udział właściwie nieograniczona liczba osób. Co prawda gracz będzie jeden, ale wrażenia z rozgrywki - z dokonywanych wyborów, z historii - mogą oglądać wszyscy. Nie będą mieli przy tym wrażenia, że są gdzieś poza tą historią - wystarczy, że wczują się w klimat. Co ciekawe Erica nie posiada grafiki generowanej przez konsolę. Na ekranie zobaczymy sceny z udziałem aktorów. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki gracze mają nie doświadczać nienaturalnych przejść i przerw podczas rozgrywki. Efekty wybrów mają być natychmiastowe i naturalne.Dying Light 2. Nieoficjalne zdjęcie edycji kolekcjonerskiej trafiło do sieci

Do sieci wyciekło zdjęcie edycji kolekcjonerskiej Dying Light 2. Grafika jest nieoficjalna, a Techland nie odniósł się do całej sprawy. W skład rzekomego wydania specjalnego wejdzie figurka, steelbook, latarka UV czy artbook.

Microsoft wycofał się z podwyżki Xbox Live Gold. Zmiana w obsłudze gier sieciowych

Plany podwyżki usługi Xbox Live Gold zostały wycofane po tym, jak na Microsoft spadła duża krytyka ze strony graczy. Firma zapowiedziała również zmianę dotyczącą gry w produkcje sieciowe free-to-play na konsolach.

Vicarious Visions częścią Blizzarda. Ruszyły prace nad remakiem Diablo 2?

Activision Blizzard przejmuje Vicarious Visions, studio odpowiedzialne m.in. za Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2, odświeżone wydanie popularnej gry sprzed lat. Niepotwierdzone informacje sugerują, że deweloper pracuje nad remakiem Diablo 2.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments