Fortnite: 2. sezon 2. rozdziału potrwa do czerwca! Co warto o nim wiedzieć?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.04.2020, 22:03 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:30
Bawicie się dobrze podczas 2. sezonu 2. rozdziału w Fortnite? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom potrwa on do czerwca 2020 roku i pozwoli nam bawić się motywem szpiegowskim o kilka tygodni dłużej! Mimo iż premiera najnowszego filmu o Jamesie Bondzie została przesunięta, Epic Games z pewnością nie pozwoli nam się nudzić. Czeka w końcu nowa mapa, bronie oraz battle pass z ciekawymi wyzwaniami!
fortnite 2. sezon 2. rozdział
0 Udostępnień

Artykuł na temat 2. sezonu 2. rozdziału w Fortnite został podzielony na następujące sekcje:

Kiedy rozpoczął się Sezon 2 Rozdziału 2? Kiedy się skończy?

Po wydłużonym o niemal dwa miesiące sezonie 1 Epic Games zadecydowało, że 2. sezon 2. rozdział Fortnite wystartuje w czwartek 20 lutego.

Kiedy przypada zakończenie 2. sezonu 2. rozdziału Fortnite? Jak informowaliśmy wcześniej w materiale na temat sezonu trzeciego, miał on zakończyć się jeszcze w kwietniu. Oznaczało to, że strzelanka battle royale wróci do 2,5 miesięcznego cyklu sezonowego. Te wieści są już jednak nieaktualne. Epic Games poinformowało na oficjalnym Twitterze, że drugi sezon zostaje wydłużony do czerwca!

Jak odnaleźć się w motywie Top Secret?

Motywem 2. sezonu 2. rozdziału Fortnite są klimaty szpiegowskie. Podejrzewamy, że twórcy zaplanowali niejedną akcję związaną z zapowiadaną na kwiecień premierą kolejnego filmu o Jamesie Bondzie. No Time to Die, czyli Nie czas umierać miało ukazać się w pierwszym wiosennym miesiącu, jednak szyki producentów pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Ze względu na zamknięcie kin na niemal całym świecie premiera nowego Bonda została przełożona. Jest to najdłuższa produkcja w historii serii, trwająca 2 godziny i 43 minuty.

Fani Bonda grający w strzelankę pocieszyć będą musieli się innymi fajnymi akcjami. Naszym faworytem w 2. sezonie 2. rozdziału Fortnite jest zdecydowanie Deadpool! A i same aktywności związane z motywem szpiegowskim są niewąskie. Wiele emocji zapewnia podział graczy na agentów tajnych organizacji, Ducha i Mroku, a do tego dochodzą typowe dla superszpiegów działania w rodzaju infiltracji tajnych baz czy unieszkodliwiania strażników. Na nudę zwyczajnie nie ma czasu!

Na jakiej mapie zagramy tym razem?

Trudno było spodziewać się takich zmian w obrębie mapy, jakich doświadczyliśmy przy starcie poprzedniego sezonu. Wówczas produkcja została na jakiś czas całkowicie wyłączona, a czarna dziura pożarła i wypluła plac gry. W 2. sezonie 2. rozdziału Fortnite aż tak drastycznych zmian nie ma, choć oczywiście pojawiło się kilka ciekawych miejscówek.

fortnite 2. sezon 2. rozdzial mapa Fot. Epic Games

Do najciekawszych należą:

  • The Shark – duża wyspa na północno-zachodnim skraju mapy.
  • The Rig – platforma wiertnicza przy południowo-zachodnim wybrzeżu.
  • The Yacht – jacht z lądowiskiem dla helikopterów oraz kilkoma poziomami na północnym wschodzie wyspy.
  • The Agency – typowa siedziba supertajnej agencji, ulokowana na samym środku mapy.
  • The Grotto – szpiegowska grota na wschodnim wybrzeżu.

Bronie w 2. sezonie 2. rozdziału Fortnite

Jak każdy kolejny epizod z najpopularniejszą grą battle royale na świecie, także 2. sezon 2. rozdziału Fortnite przynosi mnóstwo nowych broni. Najciekawsze są oczywiście te epickie. Podajemy ich najważniejsze statystyki oraz mini-bossów, na których zdobędziemy to fantastyczne uzbrojenie:

  • Midas’ Drum Gun (The Agency) – 250 DPS i 2.7 sekundy na przeładowanie.
  • Skyre’s Assault Rifle (The Shark) – 222 DPS i 2.1 sekundy na przeładowanie.
  • TNTina’s Boom Bow (The Rig) – nie zadaje obrażeń na sekundę, lecz eksploduje jak strzał z RPG.
  • Brutus Mini-gun (The Grotto) – 252 DPS i 4.5 sekundy na przeładowanie.
  • Meowscles’ Peow Peow Rifle (The Yacht) – 187 DPS i 2,5 sekundy na przeładowanie.

Battle Pass

Także i w 2. sezonie 2. rozdziału Fortnite nie mogło zabraknąć nowego Karnetu bojowego. Battle pass oprócz cotygodniowych wyzwań oferuje za wykonywanie misji do 1500 V-dolców, co pod koniec sezonu wystarczy nie tylko na zakup kolejnego karnetu, ale także wielu rzeczy ze sklepu mikrotransakcyjnego.

Karnet bojowy sezonu 2. rozdziału 2. Fortnite standardowo kosztuje 950 V-bucks, więc jeśli wykonywaliśmy pilnie wszystkie zadania z sezonu poprzedniego, będziemy mieli ponad 5000 V-dolców na rozrzutne zakupy!

Grafika: Epic Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mil.ka
Mil.ka
4 lat temu

Chce wiedzieć czy naprawde sezon kończy się w czerwcu bo chce kupić karnet