Johannes Schachmann. Życie i czasy [ZAPOWIEDŹ]

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 29.08.2019, 14:00 Aktualizacja: 29.08.2019, 14:00
Jeżeli lubicie abstrakcyjne poczucie humoru, którym na łamach zina Warchlaki raczyli nas przez długi czas Mateusz Piątkowski i Jacek Kuziemski, ucieszy was oficjalna zapowiedź albumu Johannes Schachmann. Życie i czasy. Jego premiera zapowiedziana jest na 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi.
johannes schachmann
2 Udostępnień

Oficjalna zapowiedź Johannesa Schachmanna w formie albumu

O komiksie Johannes Schachmann. Życie i czasy informujemy, odkąd tylko plany wydania przygód najpotężniejszego maga w historii Ligi Hanzeatyckiej, które publikowane były dotychczas na łamach zina Warchlaki, nabrały poważniejszej formy. Pod koniec lipca opublikowana została oficjalna okładka komiksu, a teraz Wydawnictwo 23 przygotowało w końcu oficjalną zapowiedź.

– Johannes Schachmann. Życie i czasy to pełen czarnego humoru komiks o perypetiach bardzo starego, bardzo potężnego i bardzo sfrustrowanego maga z Antwerpii. Bo nawet tak on musi mierzyć się z problemami, które przerastają każdego z nas, takimi jak: oczekiwania rodziców, głowa w słoiku, uciekające golemy czy Lenin, buntujący klasę skrzacią – czytamy w materiałach prasowych.

Kim jest bohater albumu zaplanowanego na końcówkę września? – Johannes Schachmann (1595 – ?). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach kupiecko-magicznych. Uważany za najpotężniejszego czarnoksiężnika w Lidze Hanzeatyckiej. Posiadacz Włóczni św. Maurycego i dwóch egzemplarzy Świętego Graala. Dwunastokrotny Wielki Mistrz Sztuk Tajemnych. Pogromca duplikatów z wymiaru ΔP12. Wynalazca maszyny thaumo-elektrycznej – informuje biogram opracowany przez twórców. – Tyle na temat tej postaci mówią podręczniki i opracowania historyczne. A jakim człowiekiem Schachmann jest naprawdę? Jakie są jego relacje z najbliższymi? Co robi, gdy nikt nie patrzy? Tego wszystkiego dowiecie się z komiksu Mateusza Piątkowskiego i Jacka Kuziemskiego – zachęca Wydawnictwo 23.

Johannes Schachmann. Życie i czasy – szczegóły

johannes schachmann. zycie i czasy

Johannes Schachmann. Życie i czasy

Liczba stron: 100

Format: 165×235

Druk: cz.-b.

Okładka: twarda

Skład: Robert Sienicki

ISBN: 978-83-953767-1-9

Data premiery: 28.09.2019

Cena okładkowa: 49,99 (w tym 5% VAT)

Misją Wydawnictwa 23 jest dostarczanie wam komiksów z dziwnej Polski. Produkcji nietypowych i intrygujących. Takich, których się nie spodziewacie. Pierwszym z nich był recenzowany przez Zagrano Brom Unki Odyi, a teraz pora na Johannesa Schachmanna! Nowy album obejrzeć możecie na przykładowych planszach:

johannes schachmann. zycie i czasy johannes schachmann. zycie i czasy johannes schachmann. zycie i czasy johannes schachmann. zycie i czasy johannes schachmann. zycie i czasy

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments