Joker w box office pobije rekord otwarcia? Premiera jutro!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 3.10.2019, 10:00 Aktualizacja: 3.10.2020, 9:28
Premiera filmu Joker zaplanowana jest w Polsce na 4 października, a amerykańskie media przewidują rekordowe otwarcie w USA i na całym świecie. Jedna z zeszłorocznych produkcji ma być jednak dla obrazu z Joaquinem Phoeniksem nie do przeskoczenia. Idziecie w piątek do kin?
premiera filmu joker rekord otwarcia
5 Udostępnień

Rekord otwarcia w box office dla Jokera?

Jak przewiduje branżowy portal Deadline, zmierzający na światowe ekrany film z Joaquinem Phoeniksem w roli głównej ma olbrzymią szansę na uzyskanie świetnego wyniku za debiut w box office. Reklamowany genialnym zwiastunem Joker może przynieść nawet 155 mln dolarów przychodu w debiutancki weekend, co byłoby drugim najlepszym październikowym wynikiem w historii (ubiegłoroczny Venom zarobił 207,4 mln dolarów).

Chociaż Joker nie jest najbardziej wyczekiwanym filmem ostatniego kwartału 2019 (ten tytuł dzierży niepodzielnie zwieńczenie najnowszej trylogii Star Wars, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie), pozytywne oceny filmu po festiwalowej premierze w Wenecji i zdobycie tam Złotego Lwa z pewnością przyciągną do kin widownię, która zazwyczaj stroni od kina superbohaterskiego.

Premiera Jokera już jutro!

Od kina superbohaterskiego separują się zresztą także twórcy filmu. Jak zapowiedział reżyser, Joker wykreowany przez Joaquina Phoeniksa nie spotka Batmana. A szkoda, bo po cichu liczyliśmy w redakcji na epicką walkę nowego szaleńca z Batmanem Roberta Pattinsona. – W Stanach komiksy wydają się jednak czymś w rodzaju Szekspira, a przecież możesz zrobić wiele wersji Hamleta – powiedział Todd Philips w wywiadzie dla Variety.

Polska premiera filmu Joker zaplanowana jest na 4 października, choć w wielu innych krajach oglądać można go już od środy. Techniczną i wydawniczą część obrazu prowadzi Warner Bros. Pictures, której asystują Village Roadshow Pictures i BRON Creative. Pierwsze kinowe przedstawienie najbardziej ikonicznego wroga Batmana wyreżyseruje Todd Phillips, a w rolę głównego bohatera wcieli się Joaquin Phoenix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments