Jonathan Warner odszedł z BioWare. Deweloper był reżyserem Anthem

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 29.03.2021, 11:38 Aktualizacja: 29.03.2022, 11:38
Miesiąc po tym, gdy zdecydowano się na przerwanie prac nad nową, rozszerzoną wersją Anthem Next, reżyser gry, Jonathan Warner, zdecydował się na odejście z BioWare. Deweloper przepracował w studiu prawie 10 lat – m.in. jak starszy producent czy szef zespołu w kanadyjskim Edmonton – i na ten moment nie ogłosił, czym zajmie się w najbliższym czasie.
demo anthem
0 Udostępnień

Dzień odejść

Okazuje się, że w piątek nie tylko Ubisoft stracił weterana z niemal 10-letnim doświadczeniem – tego samego dnia ze swoim dotychczasowym miejscem pracy (BioWare) pożegnał się Jonathan Warner. Deweloper uznawany jest za jednego z weteranów kanadyjskiej firmy, który swoją przygodę ze studiem rozpoczął jako starszy producent DLC do Mass Effecta 3 (zarówno tych fabularnych, jak i przeznaczonych do trybu wieloosobowego – tego trybu, którego nie będzie w nadchodzącym remasterze kosmicznej trylogii).

Tak więc dzisiaj jest mój ostatni dzień w BioWare, pora zająć się nowymi rzeczami. BioWare jest domem mojego wdzięcznego serca od prawie 10 lat i chcę życzyć całej ekipie wszystkiego najlepszego. Dragon Age, Mass Effect i Star Wars: The Old Republic są w dobrych rękach i nie mogę się doczekać gry, siedząc po tej drugiej stronie ekranu.

Czytamy w poście dewelopera na Twitterze.

Kolejne odejścia z BioWare

Oprócz zarządzania zespołem w Edmonton, ostatnim dużym projektem dla Warnera był Anthem z 2019 roku, ale ze względu na negatywne przyjęcie gra wróciła z powrotem na deski kreślarskie. Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że już nigdy stamtąd nie wróci – Anthem Next, nowa, rozszerzona wersja produkcji, została skasowana, by zespół mógł skupić się na innych projektach (m.in. Mass Effect 5 i nowy Dragon Age).

Jonathan Warner nie poinformował jeszcze, czym zajmie się w przyszłości, niemniej warto zauważyć, że to kolejne odejście weterana z kanadyjskiego studia – na początku grudnia ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Casey Hudson i Mark Darrah postanowili zrezygnować z pracy w BioWare.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments