Marka Ghostrunner sprzedana. Prawa do polskiej gry w rękach 505 Games

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 31.03.2021, 13:35 Aktualizacja: 31.03.2022, 13:35
Okazuje się, że wydany w zeszłym roku Ghostrunner okazał się na tyle dużym sukcesem, iż współwydawca gry Polaków, włoska firma 505 Games, zdecydowała się wykupić pełne prawa do tej własności intelektualnej. O podpisaniu cesji poinformowało dziś All in! Games, firma będąca głównym wydawcą Ghostrunnera.
0 Udostępnień

Cyberpunkowy ninja ma nowego właściciela

Ghostrunner od polskiego One More Level zaliczył bardzo dobry start – za dobrymi ocenami mediów i graczy poszła wysoka sprzedaż i już po pierwszym dniu sprzedaży zwrócił się koszt produkcji gry (około 11,5 miliona złotych). Gra otrzymała także pierwsze rozszerzenia (m.in. zimowy dodatek), a rozwój produkcji potrwać miał do końca bieżącego roku.

Dziś firma, która wydała Ghostrunnera (All in! Games) poinformowała o sprzedaży praw do marki globalnemu współwydawcy gry. Nowym właścicielem jest 505 Games, włoskie wydawnictwo, które w swoim portfolio ma m.in. Control. Transakcja opiewa na 5 milionów euro i po wypłacie to właśnie ta firma będzie “jedynym i wyłącznym właścicielem praw do tytułu Ghostrunner, uprawnionym do dalszego rozwijania marki”.

Kwota ta zostanie wypłacona w kwietniu, a plany co do dalszego rozwoju gry przez oryginalnych twórców nie uległy zmianie, tak przynajmniej wynika z tweeta Radosława Ratusznika, jednego z deweloperów One More Level. Co ważne, All in! Games dalej będzie czerpać korzyści z przyszłych zysków, ale nie podano dokładnych szczegółów. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Ghostrunnera.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments