Nintendo Switch skończy 2019 rok wyżej niż Xbox One!

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 24.12.2019, 13:00 Aktualizacja: 24.12.2020, 12:05
Chociaż nie mamy jeszcze oficjalnych danych ze sprzedażą sprzętu do gier w grudniu, możemy być niemal stuprocentowo pewni, że do końca 2019 roku Nintendo Switch przegoni pod względem sprzedanych egzemplarzy Xbox One. Ile konsol obu marek sprzedało się od ich premiery?
nintendo switch wyzej niz xbox one
21 Udostępnień

Nintendo Switch w końcu wyprzedzi Xbox One!

Jeszcze przed podaniem grudniowych danych co do sprzedaży Xbox One oraz Nintendo Switch możemy być pewni, że stanie się to, o czym mówiło się właściwie od początku 2019 roku. Japońska konsola w końcu wyprzedzi pod względem sprzedanych egzemplarzy swojego amerykańskiego konkurenta. W chwili wejścia Switcha na rynek osiągnięcie takiego sukcesu mogło wydawać się niemożliwe. Gdy konsola pojawiła się w sklepach w 2017 roku, Xbox One miał już mocną pozycję od lat czterech. A i sam pomysł hybrydowego sprzętu do gier nie wydawał się zrazu przyjmować zbyt dobrze.

Jak pisaliśmy w lipcowym tekście na temat potencjalnego przegonienia sprzedaży Xbox One przez Nintendo Switch, w tym roku przenośno-stacjonarna konsola sprzedawała się lepiej nie tylko od sprzętu amerykańskiego, ale również wielkiego lidera Sony. Pod względem procentowym zagarnęła w czerwcu tego roku ponad połowę rynku, a do końca 2019 będzie już drugą konsolą na rynku. A tak przynajmniej sugerują dane sprzedażowe Nintendo Switch oraz Xbox One za listopad.

Sprzedaż Nintendo Switch w listopadzie 2019

Od chwili pojawienia się na rynku do końca listopada 2019 roku konsola Nintendo Switch sprzedała się łącznie w 44 771 334 milionach egzemplarzy. Po 33 miesiącach na rynku osiągnęła więc niemal taki sam wynika jak Xbox One od 2013 roku. Ten sprzedał się w 44 924 567 egzemplarzy, tak więc różnica do nadrobienia w grudniu wynosiła tylko 153 tysiące egzemplarzy.

Według szacunków portalu VGChartz ten dół zasypany jest już od pierwszego tygodnia grudnia. Warto wspomnieć, że jeszcze dwanaście miesięcy temu różnica wynosiła niemal 15 milionów egzemplarzy, a w samym listopadzie zmniejszyła się o 2,77 miliona.

Uważacie, że w kolejnej generacji Xbox Series X będzie miał lepsze wyniki, czy ponownie zostanie odstawiony przez sprzedaż konsoli Sony? Przypomnijmy, że samo PS4 osiągnęło pułap 100 milionów egzemplarzy, więc jest co nadganiać!

Źródło: VGChartz. Grafika: Nintendo.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments