Nowa bateria w Nintendo Switch. Gry będą cieszyć dłużej

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 18.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 18.07.2020, 10:40
Wcześniej od 2,5 do 6,5 godzin, teraz od 4,5 do 9 - tak prezentować ma się wytrzymałość nowej baterii w Nintendo Switch. Grą, na której przykładzie producent opisuje lepszą żywotność sprzętu, jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wcześniej bez ładowania graliśmy w nią 3 godziny, teraz aż 5,5.
nowa bateria nintendo switch
7 Udostępnień

Nowa bateria w Nintendo Switch

Po ogłoszeniu mocno odchudzonej wersji Switch Lite Nintendo nie przestaje cieszyć fanów swojej konsoli kolejnymi nowinkami technologicznymi. Klasyczny Nintendo Switch doczekał się nowej wersji (oznaczonej kodem HAC-001(-01) z numerem seryjnym rozpoczynającym się od „XKW”, podczas gdy pierwszy model to HAC-001 z numerem seryjnym rozpoczynającym się od „XAW”).

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy Nintendo Switch z nową baterią pojawi się w sklepach. Gracze planujący zakup tego sprzętu powinni jednak uważnie spoglądać na numery seryjne. O wiele lepiej kupić w końcu produkt, dzięki któremu gry będą cieszyć bez ładowania znacznie dłużej. Ile dokładnie wytrzyma bateria w Nintendo Switch po zmianach?

Gry na Nintendo Switch będą cieszyć dłużej

W przypadku poprzedniej wersji konsoli widełki producenta przewidywały, że Nintendo Switch wytrzyma bez ładowania od 2,5 do 6,5 godzin. Było to oczywiście zależne od danej produkcji. Dla przykładu, sesja z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild powinna trwać według zapewnień Nintendo około trzech godzin bez potrzeby podłączania sprzętu do prądu.

W przypadku modeli z nowymi bateriami w Nintendo Switch czas ten ma być znacznie wydłużony. Widełki wynoszą tu od 4,5 do 9 godzin, co dawać ma według obliczeń producenta około 5,5 godziny gry we wspomniane The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niestety, nie ogłoszono, jakie nowości technologiczne stoją za tą zmianą.

Źródło: The Verge. Grafika: Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments