PlayStation 5 będzie miało kartridże zamiast płyt?

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 12.11.2019, 13:28 Aktualizacja: 12.11.2020, 14:51
Nie kupujecie już wersji pudełkowych gier i dawno przestaliście przejmować się płytami? Ta plotka nie będzie więc dla was równie ekscytująca jak dla graczy przywiązanych do tradycji. Z jednego z patentów Sony wynika, że firma pracuje nad kartridżami. Czy w PlayStation 5 zastąpią one płyty?
playstation 5 kartridze
0 Udostępnień

Kartridże zamiast płyt w PlayStation 5?

Bardzo ciekawą plotkę na temat PlayStation 5 zapoczątkowała holenderska strona LetsGoDigital, która wśród najnowszych patentów Sony znalazła projekt kartridżów zaprojektowanych przez Jujina Morisawę, Senior Art Directora w Sony Interactive Entertainment. Choć nie mamy pojęcia, do czego japońskiej firmie może być taki patent (wszystkie konsole w historii PlayStation używały płyt), wzbudziło to oczywiście masę pogłosek. Tym bardziej, że projekt nie wygląda na szczególnie skomplikowany i trudno coś z niego wydedukować.

playstation 5 kartridze

Choć wątpliwe, aby w PlayStation 5 kartridże zastąpiły płyty (Sony wspominało już o napędzie czytającym trójwarstwowy zapis na potrzeby grafiki w 8k), z pewnością specyfikacje nowej konsoli japońskiej firmy nas zaskoczą.

Źródło: Metro. Grafika: LetsGoDigital, Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments