PlayStation Classic znacznie taniej na Święta!

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 23.12.2018, 5:30 Aktualizacja: 25.02.2020, 4:11
Nostalgiczne powroty częstokroć przynoszą znacznie więcej rozczarowania niż radości. Tak właśnie rzecz ma się z minikonsolką Sony przywracającą wspomnienia PSX. Już trzy tygodnie po premierze można nabyć PlayStation Classic taniej. O wiele bardziej, niż mogliśmy się spodziewać w dniu premiery.
PS Classics
0 Udostępnień

Przypominamy, czym jest PlayStation Classic

Jeśli nie śledzicie na bieżąco newsów związanych ze sprzętem, premiera PlayStation Classic mogła wam umknąć. O najnowszym produkcie Sony, wydanym z okazji zbliżającego się dwudziestopięciolecia, nie zrobiła na rynku wielkiego szału. Sprzedaż PlayStation Classic jest według doniesień prasowych znacznie mniejsza niż oczekiwano, a nawet najwięksi fani japońskiej firmy co najwyżej taktownie milczą. A teoretycznie wszystko powinno być pięknie.

PlayStation Classic jest miniaturową konsolką, w założeniach idealną dla fanów oldschoolu. Kilkukrotnie pomniejszona wersja pierwszej konsoli Sony spod szyldu PS pozwala na zagranie w dwadzieścia klasycznych gierek takich jak Metal Gear Solid, Tekken, pierwsze GTA czy siódma część Final Fantasy. Niestety, na idealnie odwzorowanym wrażeniu obcowania z PSX się kończy. Archaiczność gier z dzieciństwa przypada do gustu niewielu fanom, a kilkaset złotych za nostalgiczny gadżet okazało się ceną nie do przełknięcia. Co na to Sony?

W okresie przedświątecznym da się dostać PlayStation Classic taniej

Cóż, fatalna sprzedaż danego produktu oznacza w branży gier natychmiastowe obniżki cen. Zazwyczaj mocno irytuje to graczy, którzy nabyli przecenione produkty w okolicy premiery, jednak wykresy sprzedażowe jakoś trzeba naprawić. Dlatego też obecnie da się kupić PlayStation Classic taniej, i to o ponad 30 zł. Konsolka kosztująca bazowo około 450 zł, już trzy tygodnie po premierze w większości sklepów internetowych i stacjonarnych jest do dostania za mniej niż 300 zł.

Tak duży spadek wartości PlayStation Classic z pewnością mocno wpłynie na postrzeganie Sony przez klientów, którzy nabyli już produkt jako świąteczny podarunek. Tak jest już jednak w czasach, gdy część premierowej ceny gry czy konsoli zawiera w sobie przede wszystkim przywilej bycia jednym z pierwszych graczy.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments