Pokemon Sword and Shield sprzedany w 6 mln egzemplarzy przez tydzień!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.11.2019, 19:00 Aktualizacja: 21.11.2020, 18:27
Wygląda na to, że gry exclusive na Nintendo Switch potrafią cieszyć się równie dużym zainteresowaniem jak produkcje na wyłączność na PlayStation. Pierwszy tydzień Pokemon Sword and Shield na rynku zakończył się sprzedażą ponad sześciu milionów kopii nowej gry z popularnego uniwersum!
pokemon sword and shield
0 Udostępnień

Rekordowa sprzedaż Pokemon Sword and Shield

Bardzo przyzwoite oceny Pokemon Sword and Shield w dniu premiery znalazły potwierdzenie w wynikach sprzedaży. Pierwszy tydzień gry na rynku zakończył się sukcesem, którego Nintendo nie mogło się spodziewać nawet w najbardziej optymistycznych założeniach. Jak deklaruje w rozliczeniu za ostatni tydzień Nintendo, nowa produkcja osadzona w uniwersum znanym z popularnego również w Polsce anime rozeszła się już w sześciu milionach egzemplarzy na całym świecie.

Tak doskonałe wyniki sprzedaży plasują Pokemon Sword and Shield w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier na Nintendo Switch. Pierwsze miejsce na liście okupuje Mario Kart 8 z dziewiętnastoma milionami sprzedanych kopii, a zaraz za nim znajdują się Super Smash Bros (niemal 15,71 mln) oraz Super Mario Odyssey (15,38 mln).

To kolejny świetny wynik gry osadzonej w tym świecie. Niedawno przez pierwszy tydzień na rynku Pokemon Masters zarobiło 26 milionów dolarów, a jeszcze do końca roku 3 miliardów dolarów sięgnąć mogą przychody z Pokemon GO.

Źródło: Gamespot. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments