Premiera Metro Exodus już w tym tygodniu!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.02.2019, 5:41 Aktualizacja: 25.02.2020, 4:25
Premiera Metro Exodus (i kilku innych gier w klimacie postapokaliptycznym) majaczy coraz wyraźniej na horyzoncie. Twórcy ze studia 4A Games przygotowali właśnie trailer, który wprowadza graczy w klimat swojej najnowszej produkcji. Marzenia Artyoma Chornyja zaczynają przeradzać się w koszmar!
metro exodus
6 Udostępnień

Resztki ludzkości ruszają do walki na śmierć i życie!

Już w tym tygodniu rozpocznie się prawdziwa postapokaliptyczna bitwa. Na pierwszy ogień walki pomiędzy grami osadzonymi w światach po zagładzie atomowej pójdą dwie produkcje: Far Cry New Dawn oraz właśnie Metro Exodus. Co ciekawe, do rzeczonych klimatów obie gry podejdą dość… barwnie.

premiera metro exodus

Premiera Metro Exodus będzie dla serii sporym przełomem. Dotychczas miażdżąca większość historii z uniwersum wykreowanego przez Dmitrija Glukhovsky’ego rozgrywała się pod powierzchnią ziemi – w tunelach tytułowego moskiewskiego metra. Trzecia część serii FPS-ów z silnie zarysowanymi elementami skradanki przeniesie głównego bohatera na rosyjskie bezdroża. Kilkadziesiąt lat po zagładzie atomowej Artyom Chyornyj zdecyduje się wraz z rodziną oraz przyjaciółmi poszukać szczęścia aż we Władywostoku – na końcu trasy Kolei Transsyberyjskiej.

Premiera Metro Exodus witana nowym trailerem

Świat gry poznawać będziemy dzięki Aurorze – oldschoolowej lokomotywie, która posłuży ekipie Artyoma do osiągnięcia dalekiego celu. Fabuła gry rozpisana jest na dwanaście miesięcy, z czego wynikać ma wspomniana już barwność.  Twórcy zaprezentować chcą graczom postapokaliptyczny świat w czterech odsłonach związanych z różnymi porami roku. Wstęp do nowego świata zaprezentowany został już na opublikowanym w grudniu intro Metro Exodus, a kilka dni przed premierą wprowadza nas w realia również trailer.

Premiera Metro Exodus na PlayStation 4, Xbox One oraz PC zapowiedziana jest na 15 lutego. Materiały twórców (jak choćby gameplay Metro Exodus z targów Gamescom) dają nadzieję na bardzo zróżnicowaną rozgrywkę, bez problemu balansującą pomiędzy strzelaniem, skradaniem oraz… strachem. Również wierzycie, iż koszmar Artyoma może okazać się pięknym snem dla graczy?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments