Problemy Hitmana 3 na PC. Poprzednie części nie dla wszystkich

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.01.2021, 8:29 Aktualizacja: 18.01.2022, 8:48
Choć Hitman 3 nie miał jeszcze swojej premiery, to już narastają wokół niego pewne komplikacje, które odczują gracze pecetowi. Osoby, które zdecydują się na kupno trójki, będą mogły przenieść mapy z poprzednich odsłony serii za darmo. Opcja ta nie dotyczy jednak graczy, którzy nabędą wersję na komputery osobiste. Ci będą musieli dodatkowo zapłacić, a winę za to ponosi za to czasowa wyłączność produkcji na Epic Games Storze.
0 Udostępnień

Agent 47 z problemami

Gdy wydawało się, że premiera Hitmana 3 jest niczym niezagrożona, a deweloperzy z IO Interactive mają wszystko pod kontrolą, przeszkodą okazała się wersja pecetowa, a konkretnie to, że gra ukaże się na tej platformie z czasową wyłącznością na Epic Games Storze. I nie byłoby z tym większego problemu (strategia Tima Sweeneya jest wszystkim znana i najprawdopodobniej w najbliższym czasie się nie zmieni), gdyby nie pewna obietnica deweloperów.

Hitman 3 to nie tylko zwieńczenie trylogii World of Assassination – gracze, którzy zdecydują się na kupno gry, będą mogli przenieść mapy i poziomy znane z dwóch poprzednich części na nowy silnik, o ile mają je w swojej bibliotece. Problem w tym, że druga część Hitmana nie jest dostępna na Epic Games Storze, stąd czasowa wyłączność uniemożliwia cieszeniem się pełną zawartością Hitmana 3.

Do całej sprawy odniosło się już IO Interactive – poinformowano, że osoby chcące mieć dostęp do poziomów z dwójki będą musiały kupić grę na Epic Games Storze (gra zostanie dodana tam po premierze Hitmana 3). Dostępna będzie co prawda 80-procentowa zniżka, ale nie jest to rozwiązanie idealne, z czego zdaje sobie sprawę szef Epic Games. Tim Sweeney dał znać na Twitterze, że firma przyjrzy się całej sprawie, a deweloperzy potwierdzili już w stosownym komunikacie, że opracują system pozwalający przenieść mapy w taki sposób, by nie trzeba było dodatkowo płacić za dwójkę.

Nie wyrobią się jednak na premierę, która nastąpi już 20 stycznia. Oprócz komputerów osobistych, gra będzie również dostępna na konsolach Microsoftu (Xbox One, Xbox Series X|S), Sony (PS4, PS5) i Nintendo (wersja na Switcha dzięki streamingowi). Deweloperzy zaprezentowali dotychczas, jak będzie wyglądać misja w Dubaju (Startowa) i chińskim Chongqing, ale pokazano również wersję VR Hitmana 3.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments