FIFA i PES rywalizują w esporcie. PZPN szuka trenera dla graczy

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.09.2019, 13:00 Aktualizacja: 17.09.2020, 13:09
Zbliżają się duże turnieje w FIFA 20 oraz PES 2020, a nasi zawodnicy nie zaczęli jeszcze treningów. Zbigniew Boniek zakończył 13 września nabór zgłoszeń na selekcjonera reprezentacji Polski w ramach sekcji eFOOTBALL PZPN. Jakie warunki spełnić musi kandydat na to stanowisko?
3 Udostępnień

Poszukiwania trenera kadry esportowej

13 września minął ostateczny termin zgłaszania się na stanowisko trenera kadry esportowej w gry piłkarskie. Jest to pokłosie decyzji Zbigniewa Bońka, obecnego prezesa PZPN, który zdecydował się na stworzenie sekcji eFOOTBALL PZPN. Jakie warunki spełniać musi przyszły selekcjoner? Oprócz umiejętności menedżerskich oraz znajomości środowiska, bardzo istotną rolę odgrywają zdolności komunikacyjne. – Jest to ważniejsze niż bycie wybitnie dobrym w FIFA czy PES. Osoba ta musi komunikować się z zawodnikami, z których część to nastolatkowie, więc powinna mówić ich językiem i rozumieć ich styl życia – czytamy w ogłoszeniu PZPN.

Wciąż można je zobaczyć chociażby na Twitterze Zbigniewa Bońka.

UEFA eEuro 2020 obsłuży PES. FIFA ma eNations Cup

W ogłoszeniu wymienione zostały dwa turnieje, do których przyszły trener przygotować będzie musiał zawodników. To FIFA eNations Cup (pisaliśmy o braku polskiej reprezentacji na tym turnieju w kontekście powoływania reprezentacji Polski w FIFĘ przez Andrzeja Dudę) oraz eEuro 2020. Szczególnie ciekawy wydaje się ten drugi turniej, gdyż jest szansą na przełamanie obecnego monopolu FIFY.

Z racji na uzyskanie przez PES 2020 oficjalnej licencji UEFA Euro 2020, w przyszłym roku do graczy trafi darmowe i w pełni licencjonowane DLC. Oficjalna nazwa nowej gry piłkarskiej Konami została w tym roku zmieniona na eFootball PES 2020, co świadczyć ma o większym zaangażowaniu producentów gry w esport. Jednym ze świadectw nowego podejścia będzie zorganizowanie w lipcu 2020 roku mistrzostw Europy w e-futbolu, które poprzedzone zostaną eliminacjami.

Czy esportowa reprezentacja powołana przez eFOOTBALL PZPN przegoni przedstawicieli pozostałych 54 konfederacji w wyścigu o miano najlepszej drużyny w eFootball PES 2020? Przekonamy się w wirtualnych eliminacjach oraz na turnieju głównym. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy skorzystają z porad wypływających z badań nad graczami FIFA i CS:GO!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments