RAGE 2 (PS4, Xbox One, PC)

zagrano Premiery i zapowiedzi Publikacja: 13.05.2019, 10:42 Aktualizacja: 13.05.2019, 13:46
Długo oczekiwana produkcja, stanowiąca lepszą kontynuację postapokaliptycznego PFS-a z 2001 r, wydanego przez Bethesdy Softworks. Tym razem za grę odpowiedzialni są deweloperzy Avalanche Studios, którzy zasłynęli z takich tytułów jak chociażby seria Doom.
rage 2
0 Udostępnień

RAGE 2- fabuła i data premiery

Gatunek: Strzelanka łącząca przemierzanie lokacji w różnorodnych pojazdach
Platformy: PlayStation4, Xbox One, PC
Data Premiery: 14 maj 2019

To pełnoprawny sandbox, osadzony w fascynującym i pełnym niebezpieczeństw świecie. Więcej fabuły, więcej możliwości ma zachęcać graczy to skorzystania z najnowszej propozycji.

RAGE 2 podobnie jak poprzedniczka przenosi gracza w postapokaliptyczny świat, zniszczony przez upadek asteroidy. Na jego czele stoi Generał Cross, którego podstawowym celem jest zabicie każdego, kto przetrwał kataklizm i pochodzi ze specjalnych schronów zwanych Arkami. Bohater, w którego wciela się odbiorca nazywany Walkerem, stanowi ostatniego ze strażników Vinelandu. Walczy nie tylko o przetrwanie, stawiając czoła groźnym przeciwnikom, ale również stara się powstrzymać Cross’a, ratując wszystkich ocalonych, którzy nie chcą pozostawać pod jego rządami.

Pomimo wielu zagrożeń, nie tylko ze strony Władzy, ale też wynikających z obecności Rabusiów i Mutantów, bohater ma dostęp do całego arsenału broni palnej oraz specjalnych umiejętności, pozwalających na przeprowadzenie szybkiego i skutecznego ataku. W produkcji przenoszącej gracza po 130 latach od pierwszej części odnaleźć można wiele kontynuacji, jak chociażby obecność dobrze znanych postaci takich jak: kapitan John Marshall, doktor Kvasir, czy Loosum Hagar.

RAGE 2 – mechanika gry

RAGE 2 oferuje wyłącznie kampanię ukierunkowaną na jednego gracza. Rozgrywka mająca miejsce z perspektywy pierwszej osoby posiada fabułę główną oraz całą serię wątków pobocznych, których pokonywanie wpływa na relacje z postaciami. Zaliczyć do nich można chociażby wyzwania na otwartych przestrzeniach, wyścigi uliczne, a nawet niszczenie mocno zabezpieczonych konwojów.

W takich aktywnościach bohater ma szansę zyskiwać nowe pojazdy, dzięki którym w szybszym czasie może pokonywać kolejne lokacje. Eksploracja poszczególnych przestrzeni, podobnie jak podejmowanie wyzwań jest kluczowa do uzyskiwania specjalnych umiejętności, umożliwiających zmierzenie się z coraz to lepszymi mutantami.

rage 2

Nowością w produkcji będzie z pewnością unowocześnienie świata, poprzez dodanie wielu zróżnicowanych eko-systemów, jak chociażby mokradła czy dżungla pełna nie zawsze przyjaznych dla bohatera istot. Twórcy postawili na płynność i dynamikę gry, skutecznie je polepszając.

RAGE 2 – wymagania sprzętowe

Poniżej, prezentujemy przypuszczalne wymagania sprzętowe na PC.

  • Procesor: Intel Core i7-4770 3.4 GHz lub AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz.
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 290X lub lepsza.
  • Pamięć RAM: 8 GB.
  • System operacyjny: Windows 7/8/10.
Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o