Remake Red Dead Redemption to fake

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 23.07.2019, 16:00 Aktualizacja: 23.07.2020, 15:18
Aura tajemniczości unosząca się wokół gier Rockstar Games jest przyczyną wielu fake newsów oraz plotek. Kolejnym przykładem na to, jak istotne jest podkreślanie rzekomości wielu doniesień na temat gier tego studia, są pogłoski o remake'u Red Dead Redemption. Okazały się one kompletnie nieprawdziwe.
Read Dead Redemption remake
6 Udostępnień

Remake Red Dead Redemption? Na pewno nie teraz

Od kilku dni po internecie krążyła plotka o planach Rockstar Games na stworzenie remake’u Red Ded Redemption. Wydana przed dziesięcioma laty gra miała być według pogłosek nie tylko odświeżona, ale również uzupełniona o masę opcji z najświeższej odsłony serii, w tym nowe elementy mapy. Jeśli tego byłoby mało, RDR 2 miało otrzymać paranormalny dodatek analogiczny do tego z części pierwszej. Wtedy John Marston zajmował się szukaniem lekarstwa na plagę zombie, teraz Arthur Morgan wziąć miałby się za UFO.

Okazało się, że doniesienia o remake’u Red Dead Redemption oraz DLC z UFO do drugiej odsłony zostały sfabrykowane. Użytkownik Reddita throwaway11113454, którego przyjaciel miał być rzekomo pracownikiem Rockstara odpowiedzialnym za grafikę, w długim poście przyznał się do kłamstwa.

Gry Rockstar Games najczęstszą przyczyną plotek

Rockstar Games pilnie strzeże swoich tajemnic. Nic więc dziwnego, że gracze spragnieni newsów o kolejnych odsłonach ulubionych gier potrzebują świeżych pogłosek jak kania dżdżu. Tak było chociażby z niedawnymi doniesieniami o fabule GTA 6 czy mapie GTA 6 z trzema miastami. Chociaż wszystkie one mają podobny charakter (powoływanie się na anonimowe źródła i znajomych z obozu Rockstara), i tak chcemy o nich pisać i czytać. Zapowiedź nowego Grand Theft Auto wywołuje aż tak wielkie emocje!

Nie inaczej jest z serią dzikozachodnią. O przeniesieniu ubiegłorocznego konsolowego hitu (ocenionego w naszej recenzji Red Dead Redemption 2 na 9,5/10) na komputery osobiste mówi się od dawna. Czy Red Dead Redemption 2 wyjdzie na PC spekulowało się od dawna, a prawdziwą furorę zrobił filmik z menu Red Dead Redemption 2 wersji pecetowej.

Trzeba przyznać też, że pogłoski wzmaga niechlujność twórców gry wyłapywana niekiedy przez graczy. Tak było z pojawieniem się pliku RDR 2 na PC w kodzie Rockstar Social Club. Jest to jednak trop zostawiony przez Rockstar i wydaje się o wiele bardziej rzetelny niż dziesięć anonimowych wieści z Reddita.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments