Resident Evil 2: oryginał przegoniony przez remake!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.12.2019, 13:00 Aktualizacja: 11.12.2020, 12:58
4,96 milionów sprzedaży oryginału Resident Evil 2 zostało właśnie przebite przez remake. Przy okazji informacji na temat odświeżenia kolejnej części podczas prezentacji State of Play Capcom opublikował także wyniki Resident Evil 2 Remake. Gra przebiła już pięciomilionowy pułap!
sprzedaz resident evil 2
26 Udostępnień

Sprzedaż Resident Evil 2 Remake sięgnęła 5 milionów

Nie minął jeszcze rok od premiery, a Resident Evil 2 Remake sprzedał się już w ponad 5 milionach egzemplarzy! Capcom podkreślił to w oficjalnej informacji prasowej na temat daty premiery Resident Evil 3 Remake po prezentacji w trakcie State of Play. Nieźle strollowała ona graczy i wypchnęła RE na czołówki wszystkich mediów gamingowych.

Japoński wydawca gier nie ukrywa dumy ze świetnych wyników produkcji. – Seria Resident Evil zasłużyła na pochwały ze strony fanów i mediów na całym świecie, a remake Resident Evil 2 wypuszczony w styczniu tego roku uzyskał więcej niż 5 milionów jednostek w sprzedaży i uzyskał tytuł gry roku w Golden Joystick Awards 2019. To najwyższy laur przyznawany grom, które ukazały się w danym roku – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Capcomu.

O świetnych wynikach sprzedaży Resident Evil 2 Remake już informowaliśmy. Wówczas była jednak mowa o 4,2 milionach sztuk i nie było pewne, czy uda się przebić oryginał. Teraz jednak wszystko jest już jasne – skoro pękła bariera pięciu milionów egzemplarzy, tym bardziej w tyle zostaje oryginalny Resident Evil 2, który rozszedł się w 4,96 milionach.

Źródło: Gematsu. Grafika: Capcom.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments