Resident Evil nową grą Capcomu. Prezentacja Project REsistance wkrótce

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.08.2019, 15:00 Aktualizacja: 29.08.2020, 13:47
Po sporym sukcesie, jakim pochwalić mógł się Capcom w przypadku gry Resident Evil 2 Remake, z niecierpliwością wyczekujemy ogłoszenia nowej gry z cyklu. Nastąpić ma to już 9 września, zaraz przed prezentacją gameplayu na Tokyo Game Show 2019. Nazwa kodowa produkcji - Project REsistance.
resident evil nowa gra capcomu
5 Udostępnień

Nowy Resident Evil zapowiedziany zostanie 9 września

W naszym obszernym podsumowaniu Gamescomu 2019 narzekaliśmy nieco na kiepską formę prezentacji Capcomu. Japońska firma skupiła się na trailerze dodatku do Monster Hunter oraz cosplayach. Okazuje się, że najlepsze zapowiedzi pozostawione zostały na jesień. Jedną z nich będzie nowa gra z franczyzy Resident Evil, która występuje dziś pod nazwą kodową Project REsistance.

Trailer Resident Evil zapowiedziany przez Capcom pojawi się w internecie w poniedziałek 9 września o godz. 17 czasu polskiego. Ponadto gra prezentowana będzie szeroko w trakcie Tokyo Game Show 2019. Członkowie teamu pracującego nad grą pokazać mają wówczas gameplay z rozgrywki. Nastąpi to w czwartek 12 września.

Ostatnie odświeżenie RE było niebywałym sukcesem

Nie wiemy jeszcze jaki charakter będzie miała nowa gra z tego uniwersum, ale po ostatnich sukcesach Capcomu w tym obszarze możemy spodziewać się czegoś naprawdę mocnego. Dobrą formę potwierdza przede wszystkim wysoka sprzedaż Resident Evil 2 Remake (ponad 4 mln egzemplarzy w maju tego roku) oraz docenienie gry przez recenzentów. Jak sprawowała się ta produkcja naszym zdaniem?

– Tak, Japończycy z Capcom wreszcie dali radę – potwierdził w recenzji Resident Evil 2 Remake nasz recenzent Kim Bar Tek. – Na chwilę obecną mogę ocenić RE2 jako doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności, dając jej jednocześnie mocne 9/10 – podsumował. Miejmy nadzieję, że zapowiedziany na Tokyo Game Show Project REsistance utrzyma tę formę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments