Steam Game Festival to teraz Steam Next Fest. Nowa nazwa, te same założenia

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 25.03.2021, 12:27 Aktualizacja: 25.03.2022, 12:27
Po sporym sukcesie festiwalu dem na Steamie w trakcie The Game Awards 2019 Valve postanowiło kontynuować swoją inicjatywę i tak średnio co kwartał odbywa się kolejne odsłona tego cyfrowego wydarzenia. W najnowszym komunikacie Valve poinformowało nie tylko o dacie kolejnego festiwalu dem, ale również rebrandingu całej inicjatywy.
0 Udostępnień

Więcej dem już w te wakacje

Zdaje się, że Valve wspólnie z Geoffem Keighley’em przewidzieli, że branża elektronicznej rozrywki będzie potrzebować rozwiązania, które pozwoli na prezentację gier szerokiej publiczności w taki sposób, aby gracze nie musieli ruszać się z domu. Pierwsza edycja steamowego festiwalu dem spotkała się z na tyle dużym odzewem, że w kolejnych miesiącach pojawiły się kolejne odsłony wydarzenia, a wybuch pandemii tylko uwypuklił to, jak dobrym jest to rozwiązaniem.

Na początku lutego Valve postanowiło udostępnić ponad 500 dem gier, w tym również tych przygotowanych przez polskie studia – gracze mogli przetestować m.in. The Amazing American Circus od Juggler Games, które niedawno zostało sfinansowane na Kickstarterze. Tym razem mamy otrzymać “setki wersji próbnych” i to już na początku wakacji – w dniach 16-22 czerwca odbędzie się Steam Next Fest. Valve postanowiło przeprowadzić mały rebranding inicjatywy, by “lepiej przekazać, na czym się ona skupia”.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że już dziś o godzinie 22:45 czasu polskiego rozpocznie się pierwsza duża konferencja związana z prezentacją zapowiedzi gier wideo – na Future Gaming Show zaprezentowanych ma zostać około 40 tytułów, zarówno tych, które doczekały się już wydania, jak i zupełnie nowych. Jutro zaś, 26 marca, odbędzie się pokaz Microsoftu, w ramach którego zaprezentowanych zostanie 25 gier niezależnych, które pojawią się na Xboksach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments