Trailer Sex Education – kolejny młodzieżowy hit!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 4.01.2019, 6:38 Aktualizacja: 4.01.2019, 6:38
Edukacja seksualna mimo mnóstwa kampanii społecznych wciąż wydaje się pozostawać w Polsce tematem mocno kontrowersyjnym. Podobnie jest zresztą na całym świecie, na co z humorem i rozmachem reaguje Netflix. Trailer Sex Education zapowiada, że walka o młodego widza może mieć też wartość propedeutyczną.
trailer sex education
9 Udostępnień

Zacięta walka o młodego widza

Nie ma wątpliwości, że obecne czasy są złotym okresem seriali. Mnogość realizujących je podmiotów, miliardy rozsianych po świecie widzów oraz społeczna estyma dorównująca już srebrnemu ekranowi – ta gałąź branży rozrywkowej jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze. Jednocześnie nic nie wskazuje na to, aby moda na seriale miała się w najbliższej przyszłości skończyć. Atrakcyjność formy oraz wysoka jakość treści to cechy, które jeszcze długo utrzymywały będą ten format na szczycie.

trailer sex education

Dla producentów seriali najbardziej smakowitym kąskiem są zatem widzowie młodzi. To oni przez następne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat stanowili będą gros klientów, przyzwyczajonych do comiesięcznego uiszczania opłaty subskrypcyjnej. Wysyp seriali kierowanych do młodzieży ma uzasadnienie biznesowe, ale tytuły tego typu zyskują fanów również wśród starszej audiencji.

Produkcje z segmentu young adult stanowią bowiem doskonałą odtrutkę na przygnębiający klimat tradycyjnych dramatów, a pod względem artystycznym nierzadko idą z nimi jak równy z równym. Chyba nikogo nie dziwi już obecność seriali takich jak Atypical czy Seria Niefortunnych Zdarzeń w zestawieniach podobnych do naszego rankingu 5 najlepszych seriali 2018 roku.

trailer sex education

Najnowszy trailer Sex Education sugeruje, że młodzieżowa ofensywa Netfliksa wciąż trwa. A i pozostałe platformy nie zamierzają zasypiać gruszek w popiele. Wśród propozycji seriali HBO GO w styczniu 2019 znajdują się dwie produkcje skierowane do grupy docelowej typu young adult (Deadly Class oraz reboot młodzieżowego klasyka Roswell), a do wyścigu w dość specyficzny sposób włącza się również player.pl. W kwestii planów tematycznie wygrywa jednak amerykański gigant.

Trailer Sex Education nie ucieka od rzeczywistości

Póki co wygląda na to, że pod względem wpasowania w nośny medialnie temat po raz kolejny udało się wysforować na czoło Netfliksowi. Wymienione już produkcje HBO GO są bowiem propozycjami mocno eskapistycznymi, przenoszącymi widza w realia fantastyczne. Trailer Sex Education sugeruje, iż grupa docelowa tego serialu jest znacznie szersza. Produkcja mająca przywrócić do panteonu serialowych sław znaną z Archiwum X Gillian Anderson bierze się bowiem za temat istotny społecznie.

Olbrzymia waga tematu i jego – mimo wszystko, nadal, niestety, szczególnie w Polsce – kontrowersyjność, nakazują postawić kilka pytań. Czy twórcom Sex Education uda się bezboleśnie wprowadzić do serialu elementy „education”? Czy spróbują przy tym rozbawić widzów czymś więcej niż samym używaniem pół-wulgarnych słów dotyczących sfery intymnej? Czy nie wpadną w pułapkę ideologizowania życia erotycznego, sugerując wszystkim bohaterom jeden i ten sam wzorzec postępowania?

Nawet jeśli wykonanie serialu dałoby niesatysfakcjonującą odpowiedź na wszystkie postawione pytania, i tak będzie o tej produkcji głośno. Zamierzacie dać jej szansę, czy raczej zachęcić do oglądania młodsze pokolenie? Premiera pierwszego sezonu już 11 stycznia!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments