Valve ma powód do dumy. Steam z kolejnym rekordem popularności

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.02.2021, 10:53 Aktualizacja: 8.02.2022, 10:53
Pandemia koronawirusa i kiepska pogoda za oknem przyczyniły się do pobicia kolejnego rekordu. Spokojnie, dalej pozostajemy w świecie giereczek, a ów rekord dotyczy liczby jednocześnie aktywnych użytkowników na Steamie. Poprzedni najwyższy wynik udało się osiągnąć na początku stycznia, a zaledwie miesiąc później baza danych platformy Valve zanotowała kolejny wzrost popularności.
0 Udostępnień

Valve nie ma zamiaru odpuszczać

W raporcie podsumowującym rok 2020 Valve pochwaliło się, że najwyższa liczba jednocześnie aktywnych użytkowników na Steamie wynosiła 24,8 miliona. Piękna liczba, a biorąc pod uwagę okoliczności (stan pandemii) wzrosty były przewidywane już podczas wprowadzania kwarantanny w marcu zeszłego roku. Co ciekawe jednak, już na początku poprzedniego miesiąca ów wynik został pobity – i to znacznie.

Między 2 a 3 stycznia liczba jednocześnie aktywnych użytkowników osiągnęła ponad 25,4 miliona, a w miniony weekend wartość ta wzrosła o kolejny milion. Zgodnie z danymi dostępnymi w bazie danych Steama liczba osób, które w tym samym czasie miały uruchomioną platformę Valve, przekroczyła 7 lutego 26,4 miliona (konkretnie 26401443).

Nie tylko pandemia

Na wzrost zainteresowania wpływ miała jednak nie tylko pandemia i konieczność pozostawania w domu. Od środy na Steamie trwa festiwal dem, w trakcie którego udostępniono ponad 500 wersji próbnych, w tym polskie The Amazing American Circus. Przypominamy, że całe wydarzenie potrwa do jutra do godziny 19:00 czasu polskiego, zatem jest jeszcze czas na sprawdzenie kilku dem.

Warto również pamiętać, że w zeszłym tygodniu Steam doczekał się oficjalnej premiery na rynku chińskim, a co jakiś czas niektóre produkcje dostępne na tej platformie zaliczają ogromny wzrost zainteresowania. W styczniu informowaliśmy o Ruscie, który przeżywa drugą młodość i notuje największą liczbę jednocześnie grających osób od premiery we wczesnym dostępie w grudniu 2013 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments